logo

Vezirköprülü Halk Ozanı Âşık Rasim Genç’in 8.kitabı “Pınara Giderken” Piyasaya Çıktı

Vezirköprülü Halk Ozanı Âşık Rasim Genç’in 8.kitabı “Pınara  Giderken”  Piyasaya  Çıktı

İlçemizde yıllardır yazdığı şiirlerle adını duyurmayı başaran Halk Ozanı Âşık Rasim Genç’in 8.kitabı “Pınara Giderken” piyasaya Çıktı.
Yıllardır yazdığı şiirleri 2002 yılında ilk kitabı olan Yavrum Ağlama’da toplayan Âşık Rasim Genç ardından yazdığı şiirleri ise 2006 yılında çıkardığı Zalım Gurbet, 2008 yılında çıkardığı Hayat Ağacı, 2010 yılında çıkardığı Gelsene Dost, 2012 yılında çıkardığı Felek Peşimde Gezer, 2015 yılında çıkardığı Vezirköprü Sevdası ve 2018 yılında çıkardığı Şimal Yıldızı adlı kitaplarında toplamıştı.
Genç, o günden sonra bugüne kadar yazdığı şiirleri ise “Pınara Giderken” adlı yeni kitabında biraraya getirdi.
Kitaba adını veren şiiri “Pınara Giderken” beste haline getirildikten sonra Vezirköprü Türk Halk Müziği ve Polifonik Korosu’nun birçok konserinde de sanatseverlerle buluştu.
1963 yılında Vezirköprü’nün Çorakdere Köyünde doğan Âşık Rasim Genç, şiir yazmaya küçük yaşlarda başladı.
Bununla birlikte saz çalmayı da kendi kendine öğrenen Halk Ozanı Rasim Genç, yazdığı şiirleri sazıyla, çektiği acıları sözüyle dile getirdi.
Bir gece rüyasında bade içirilince, “Badeli Aşık” oldu. Çeşitli radyo ve televizyon programlarına da konuk olan Âşık Rasim Genç’in siirleri çeşitli gazete ve dergilerde yer aldı. Rasim Genç’in hayatı bitirme tezi, yüksek lisans tezi ve sempozyumlara da konu edildi.
Evli ve 5 çocuk babası olan Âşık Rasim Genç’e yeni kitabı “Pınara Giderken” in hayırlı olmasını diliyoruz.

Share
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?