logo

Vezirköprülü oyuncu Hüseyin Özay Hayatını Kaybetti

Vezirköprülü oyuncu Hüseyin Özay Hayatını Kaybetti

İlçemizin İmircik Mahallesi’nden Antalya’da ikamet eden birçok dizi ve filmde rol almış usta oyuncu Hüseyin Özay(62) hayatını kaybetti.

TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Korkut Bey karakterine de can veren usta oyuncu Özay’ın vefat haberini ses sanatçısı Akay; “Usta oyuncu Hüseyin Özay’ı kaybettik. Kendisi ile Ortaköy’de tanışmıştık ve zaman zaman çok güzel sohbetlerimiz olmuştu. Onu, Diriliş Ertuğrul dizisinde “Korkut Bey” olarak izlemiştik. Sen Anlat Karadeniz dizisinde ise kötü karakter rolüyle herkesin dikkatini çekmişti. Nur içinde yatsın inşallah.” Sözleriyle duyurdu.

Özay’ın cenazesi Çarşamba günü (yarın) öğlen namazına müteakip Ankara Karşıyaka mezarlığında kılınacak cenaze namazına müteakip defnedilecektir.

Hüseyin Özay kimdir?

Hüseyin Özay, 1 Ocak 1959 yılında Samsun şehrinin Vezirköprü ilçesinde bir köy kasabasında doğmuştur. iki kardeşten biri olarak çok kalabalık olmayan köyün çok yoksul bir ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelen ünlü oyuncu, Samsun Belediyesi konservatuarına yazılarak tiyatro eğitim almaya başlar ve mezun olur.

1986 yılında TRT’nin seslendirme sınavına başvurur ve 5000 kişinin başvurduğu bu sınavda seçilen 69 kişiden birisi olur. Seslendirme sanatçısı olarak görev yaparken 1980 yılında tiyatro ile sahnelere adım atar ve ardından birçok tiyatro, dizi ve sinemada rol alır. Usta oyuncu birçok yabancı sinemalarda da seslendirme sanatçısı olarak görev yapar.

Share
48 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?