logo

Vezirköprü’lü Ressam Hamiye Cebeci Mutlu Sergi Açtı

Vezirköprü’lü Ressam Hamiye Cebeci Mutlu Sergi Açtı

1963 yılında Vezirköprü’de doğan Atatürk İlkokulu’nda ilköğretimini, ortaokulu ve Vezirköprü Lisesinde de lise eğitimini tamamladıktan sonra 19 Mayıs Üniversitesi’nde Kimya bölümünü bitirdikten sonra ülkemizin çeşitli bölgelerinde görev yapmış ve 1993-2003 yılları arasında da ilçemiz Vezirköprü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra emekli olan Hamiye Cebeci Mutlu doğduğu ve büyüdüğü ilçemizde ilk resim sergisini açtı.
Sergi açılışını yine emekli öğretmenler Savaş Ünver ve emekli Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hakkı Atasever gerçekleştirdi.
Açılışın ardından sergi hakkında kısa bir konuşma yapan Hamiye Cebeci Mutlu; “2013 yılında emekli olduktan sonra hobi olarak başlamış olduğum ve 6 ay karakalem, 6 ay ise Yağlı Boya eğitimi aldıktan sonra gittiğim özel derslerdeki hocalarımın teşvikiyle başlamış olduğum ve 6 yıllık bir çalışmanın meyvesi olan sergimi ilk olarak doğduğum ve büyüdüğüm ilçem Vezirköprü’de açmak istedim.” Dedi.
Resim yaparken zamanın nasıl geçtiğinin bile farkında olmadığını ifade eden Mutlu; “Resim yapmayı çok seviyorum. Beni bu işe teşvik eden, aldığım eğitimlerdeki başarılarımı da gören eğitmenlerim oldu. Onlar sayesinde kendime olan güvenim daha da artarak ilk sergimi Belediye Başkanımızın da destekleriyle ilçemde açtım. Burada 34 eserimi sergileme imkanına sahip oldum.
Sergim iki gün boyunca Köprülü Mehmet Paşa Parkı’nda, hemen ardından iki gün boyunca da Çamlık Parkı’nda sanatseverlerle buluşacak. İlerleyen zamanlarda da Vezirköprü resimleriyle yeniden bir sergi açmayı planlıyorum. Sergimin açılmasında Belediye Başkanımızın da emekleri unutulamaz kendisi resim sergimiz için gereken malzemeleri sergimiz boyunca bizlere tahsis etti. Kendisine de çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Share
181 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?