logo

Vezirköprülü Şairler Antolojisi tanıtıldı

Vezirköprülü Şairler Antolojisi tanıtıldı

Geçtiğimiz hafta Vezirköprü Kültür Merkezi salonun’da Vezirköprü Sanat Topluluğu tarafından, Vezirköprü’lü Şairler Antolojisi kitabı tanıtım programı gerçekleştirildi.
Programa Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim 25Müdürü İbrahim Arslan, Şiir ve Türkü Severlerde katıldı.
Program Erkan Ulaşır’ın yaptığı kitap tanıtım konuşması ile başladı.
Erkan Ulaşır Yaptığı konuşmada; Büyük önder Mustafa kemal Atatürk’ün de söylediği gibi Sanatsız kalan Bir milletin Hayat damarlarından biri kopmuş demektir. sözüyle bize mesaj verdiğini belirtti.
Vezirköprü ve Vezirköprü gibi kırsal kesimlerde sanat’a olan değerin çok az olduğunu, ama bunu bilerek bir yola çıktıklarını belirtti.
Sonuç olarak arkadaşlarımız ile yaptığımız çalışmalar sonucunda Vezirköprüde böyle bir kitabın çıkartılabileceğini gösterdik. dedi.
Program daha sonra Vezirköprü Halk ozanı Aşık Rasim Genç tarafından okunan şiirlerle ve türkülerle devam etti.
Kitapta Şiirleri bulunan Şairlerden; Aşık Rasim Genç, Dursun Ali Sağlam, Erhan Çamurcu, Erkan Ulaşır, Fatih Teker, Hatice Tarkan Doğanay, Hüsamettin Kandemir, Kenan Keskin, Mehmet Ali Var, Mehpare Gökçe ve Semra Sezer’in şiirlerini okumasıyla devam etti.
Müzik grubu Mavi Düş’ün de türküleriyle programa renk kattığı görüldü.
Gece 24 Vezirköprülü Şairin şiirlerinin yer aldığı kitabın hazırlanmasında katkısı bulunanlara, plaket verilmesi ile sona erdi.

Share
942 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?