logo

Vezirköprü’nün çileleri..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Kurban Bayramı da geçti.
Bu bayramdan hafızalarda yine özellikle trafikte yaşanana kalabalık ve su kesintileri kaldı.
Covid nedeniyle geçtiğimiz yıl gelemeyenlerin de bu yıl ilçemize geldiği gözlemlenirken, Vezirköprü’nün tatil bölgelerinde yaşanan kalabalığa yakın şekilde bir yoğunluk yaşadığını söylemek mümkün.
Bu yoğunluk Vezirköprü’nün yol ve su için altyapısının eksikliğini de gözler önüne serdi.
İlçe merkezindeki nüfusun artış gösterdiğini de göz önüne alarak önümüzdeki yıllar için bu alt yapılarda bazı değişiklikler ve eklemeler yapılması gerektiğini geçtiğimiz günler açık şekilde ortaya koydu.
Çok uzun zamandır görmediğimiz sıcaklık artışları ile kurban bayramı birleşince herkesin ilk ihtiyacı arasında yer alan su, kesintiler sebebiyle vatandaşları sıkıntıya soktu.
SASKİ’nin konuya ciddiyetle el atması gerektiği, yetmiyorsa yeni kaynaklar eklenmesi gerektiği belli oldu.
İlçe merkezindeki trafik yoğunluğu ise yine sıcakla birleşince nahoş olayların cereyan etmesine sebep oldu.
Özellikle bir süredir yerleştirilmeye çalışılan tek yön uygulaması vatandaşların en fazla şikayet ettiği konu oldu.
Belediye’nin önünden Çınar ağacına ulaşmak için Öğretmenevinin önünden dolaşmak zorunda kalan vatandaşlar, Bankalar Caddesi’ndeki trafikle birleşince uzun süre beklemek zorunda kaldılar. Çamlık caddesi tarafı ise özellikle akşam saatlerinde nefes almak için çıkan vatandaşlar için çile haline geldi.
Tüm bu yaşananlara bir de tek yön uygulamasına uymayanlar eklenince trafik keşmekeş haline döndü.
Bayram süresince özellikle hasta sayısındaki artış vatandaşları (yeniden kapanma olur mu? diye) endişelendirirken, pandemi kurallarına uyulmadığı da gözlerden kaçmadı.
Siyaset etkisizliği..
Samsun’da Sağlık Müdürlüğünde yaklaşık 150 kişinin üst kademelerde atandığı söyleniyor.
Yine kulis bilgisine göre; Samsun’da yapılan bu atamalarda merkezdeki yetkililerin arasında hiç Vezirköprülü olmadığı belirtiliyor.
Vezirköprü’den hiç mi kimse Samsun’da müdürlük ve benzeri işleri yapabilecek bilgi ve beceriye sahip değil?
Biz eminiz ki, hemşerilerimizin içinde bu işleri başarıyla yapabilecek isimler vardır.
O zaman atamalarda neden Vezirköprülüler değerlendirilmedi?
Bu sorunun cevabı siyasette yatıyor olmalı.
Vezirköprü’nün siyasetçileri ve Vezirköprü’yü temsil ettikleri söyleyen siyasetçilerimiz konuya duyarlı olmamışlar ya da başaramamışlar.
Samsun’da hiç Vezirköprülü atanmaması gün Vezirköprü’nün siyaset açısından yine sınıfta kaldığını söylebilir miyiz?

Share
11 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...
 • Birlik olmalıyız, ama nasıl?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Daha önceleri Vezirköprü'nün bölgede en önemli ilçe olduğunu bilirdik. Bunda ilçenin kendi içindeki ürettiklerinin dışarıda Pazar bularak satmaları ve buradan elde edilen paranın ilçe ekonomisine katılmasının önemi büyüktü. Kunduracılık olsun, ipek böcekçiliği olsun, çömlekçilik olsun, ip yapımı olsun.. Daha neler neler. Vezirköprü kendi ihtiyacını kendi karşıladığı gibi, dış pazarda da yer bulan bir ekonomiye sahipti. Türkiye'de de dünyada olduğu gibi üretim modelleri değişince fabrikasyona ayak uyduramayan Vezirköprü de ekonomik yönden zayıf...
 • SAMSUN’DA MUHALEFET VAR MI?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Yıllardır “Vezirköprü sahipsiz” diye hem Vezirköprülüler hem de Vezirköprü yerel medyası dertlenip durur. Haydi diyelim iktidar Vezirköprü sorunlarının çözümü ile ilgilenmiyor ya da çözümleri savsaklıyor. Peki ya muhalefet ne yapıyor? Samsun'da muhalefet örgütsüz.İl başkanlarını pek bilmem ama özellikle sahipsiz bulunduğumuz Vezirköprü'de örgütün değil kişilere ya da kişiye bağlı “kalk-kalk, yat-yat” emre bağlı ilçe başkanı ile kitlesel muhalefet olmaz!.. Ayrıca özellikle ana muhalefet (Büyük Muhalefet) partisi CHP'nin Samsun'daki milletvekil...