logo

Vezirköprü’nün Emektar marketçisi Ömer Karadaş Mesleğe Veda Etti

Vezirköprü’nün Emektar marketçisi Ömer Karadaş Mesleğe Veda Etti

13 Ekim 1981 yılında marketçilik hizmetine başlayan Ömer Karadaş 3 Aralık 2020 tarihi itibariyle marketçilik hayatına veda etti.

İlçemizde de son dönemlerde yayılımını sürdüren AVM’ler ve zincir marketlerle rekabetini bıkmadan, usanmadan sürdüren Karadaş Market sahibi Ömer Karadaş, yaklaşık 40 yıldır sürdürdüğü mesleğine veda etti.

Gazetemize konuşan Karadaş Market sahibi Ömer Karadaş; “Esas mesleğim olan besiciliğin ardından ilçemizde kasaplık, kebapçılık mesleğini sürdürdükten sonra dönemin Kaymakamı Haydar Keskin zamanında işyerimiz ihaleye çıkınca belediyeden burayı kiralayarak 13 Ekim 1981 tarihinde marketçilik sektörüne ilk adımımızı attık.” Dedi.

Vezirköprü’ye market anlayışını kazandıran ilk isimlerden de biri olan Ömer Karadaş; “Artık yaşlanıyoruz. Arkamızda bu mesleği sürdürebilecek kimse olmadığı için kapatma kararı aldık. Bundan böyle artık emeklilik hayatımı yaşamak istiyorum. Bu işi artık gençlere bırakıyorum.” Şeklinde konuştu.

Karadaş; “Bu güne kadar sektörde işimizi hep severek yaptık. Bu anlamda hizmet süremiz boyunca marketimize gelerek bizlere desteklerini esirgemeyen tüm halkımıza canı gönülden teşekkür ederim.” Dedi.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?