logo

Vezirköprü’nün kalkınma ve güzelleştirilmesi için gayretlere İlgi ve Yardım Bekleniyor 21 Mayıs 1972 Pazar

Vezirköprü’nün kalkınma ve güzelleştirilmesi için gayretlere İlgi ve Yardım Bekleniyor 21 Mayıs 1972 Pazar

Başta Vezirköprü Kaymakamı Sayın Cengiz Bulut olmak üzere Ziraat Bankası müdürü S. Mahmut Yardımcı’nın başkanlığında kurulan dernek, çalışmalara başlamıştır.
İlk teşebbüs, Orta Camii’den Namazgâh Camii’ne kadar olan kısmın betonlanmasıdır. Çarşı içinde bu kesim için 4 bin liradan fazla para, 51 torba çimento, ayrıca imzalı olarak söz alınanlarla birlikte on bin lira civarında yardım temin edilmiştir.
Yolun tamamı 7 bin torba çimentoya, yaklaşık olarak yüz bin liraya yapılmaktadır. İşçilik, kum, taş vb. belediye, Şoförler Cemiyeti ve Kaymakamlık tarafından temin edilecektir.
Orta Camii ile Namazgâh Camii arasındaki ilçenin en güzel caddesinin betonlaşması hem ilçeyi güzelleştirecek hem de bu yoldakileri çamurdan kurtaracaktır.

Samsun delegeleri kurultaya girmediler, Vezirköprü delegeleri
Özel Kurultayı Anlattılar
C.H.P.’nin Genel Başkanı seçmek için yapılan özel kurultayına Samsun delegeleri girmemişlerdir.
Sabah saat 10’da açılan kurultay ekseriyet bulmamış, Kamil Kırıkoğlu, Samsun milletvekili İlyas Kılıç’a gelerek kurultaya girmelerini istemişse de buna muvaffak olamamıştır.
Diğer taraftan Samsun yeni delegelerinden Ahmet Çeltekli ve Hüseyin Şengün olayı şöyle anlatmışlardır.
“Biz 23 Samsun delegesi toplu olarak kurultaya girmedik. Genel Sekreter Kamil Kırıkoğlu, Milletvekilimiz İlyas Kılıç’a gelerek” İlyas bey, bu yaptığınız ayıp değil mi? Diye serzenişte bulununca, Kılıç: Biz ne paşacı ne de Ecevitci hizip açısında hareket ediyoruz.
19 Mayıs diyarının çocukları olarak, Büyük Atatürk’ün en yakın arkadaşına yapılan muameleyi protesto için kurultaya girmiyoruz. Demiştir.
Şengün’ün açıklamasına göre: Ekseriyet ancak yedek delegelere kart verilmesiyle temin edilmiştir.
Bu suretle Bülent Ecevit Genel Başkan seçilmiştir.
Şimdi ne olacak?
Şimdilik bir ayrılma mevzuu edilmiyor. Ancak parti genel merkezi Samsun il ve ilçe teşkilatlarını fesih edip, Temmuz ayında toplanacak yeni kurultayda Ecevit cilerin tarafgir tutumu partiyi bölünmeye götürebilir.
Bu arada iki tarafın anlaşması mümkün görülmektedir.
Vezirköprü’de anneler gününü
Mehmetpaşa İlkokulu Kutladı
İlçemizde anneler günü kutlayan (14 Mayısta) kışlık sinema salonunda toplanan annelere çiçekler atan, türküler söyleyen Mehmet Paşa İlkokulu’nun küçücük öğrencileri idi.
Okul müdürü Ahmet Gülep’in konuşmasıyla açılan müsamerede (Neçmiye Gülep’in yönetiminde Remziye ve Bahattin Dinler, Ahmet Çaldırak, Ayla Cermen, Nilgün Kuzubaş, Meryem Alıcı, İsmail Ünlü, İbrahim Ersöz, Neriman Çelik, Semahat Muştalı, Saire Öztürk, Ayşe Aslan, Zeliha Tekel, Reyhan Yavuz, Mesut Ünal, Sevgi Seçkin) den kurulu koro Annelere çok güzel türkülerini çiçekler atarak okudular.
Solo şarkıları ise: Hülya Doyranlı, Melek İpek, İbrahim Ersöz, İsmail Ünlü, Meryem Alıcı, Şükriye Yüksel okuyorlardı.
Mandolin korosu
Mandolin korosunda (Bahattin Dinler, Neçmiye Gülep, Nilgün Kuzubaş, Remziye Dinler, Ayşe Akdoğan, Hülya Doyranlı, Ayten Yılmaz, Kamile Alıcı, Kadriye Bekçi) isimli öğrencileri fahri olarak yetiştiren, yöneten Aysel Kuzubaş’a veliler ve okul idaresi teşekkür etmiş, çiçekler vermişlerdir.
30 Ağustos’u En Güzel Anlatana Ödül Var
Halk Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği (30 Ağustos’u en güzel anlatana) armağan verilecektir.
Lise, ESE, Ortaokul öğrencilerinin yarışma ile ilgili yazıları en geç 15 Ağustos’a kadar göndermeleri gerekmektedir.
19 Mayıs Cezaevi Arsasında Kutlandı
Geçtiğimiz Cuma günü Büyük Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 53.yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenle kutlanmıştır.
Ancak Vezirköprü’de ne spor yapacak saha ne de törenleri kutlayacak bir yer olmadığından (Gençlik ve Spor Bayramı) Cezaevi arsasında kutlanmıştır.
3 Haziran’a Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Geliyor
3 Haziran akşamı yazlık sinemada yapılacak köyler arası folklor yarışmasına Samsun Olgunlaşma Enstitüsü’nün de geleceği öğrenilmiştir.

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?