logo

Vezirköprü’nün Kenevir dokuması ürünleri Ankara’da Görücüye Çıktı

Vezirköprü’nün Kenevir dokuması ürünleri Ankara’da Görücüye Çıktı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘Tam Bana Göre Festival’de Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı stantta yer alan kenevir dokuması ürünler, yoğun ilgi gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen festivalde hazırlanan stantlarda bölgenin yöresel lezzetleri de ziyaretçilere sunuldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kenevir Dokuma Atölyesi’nin ürünleri ziyaretçiler tarafından ilgi odağı oldu.
21 Kasım’da sona eren festivalde konserler, söyleşiler, tiyatro, sinema gösterileri, yarışmalar, sertifikalı eğitimler, sergi, grafiti ve daha birçok sürpriz faaliyetler yer aldı.
Özellikle kenevirden üretilen ürünler büyük beğeni topladığı sergide Kenevir atölyesi eğitimcisi olan Şermin Erden, “Tam Bana Göre Festivali’nin 3’üncü günündeyiz. Bizlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kenevir dokuması ürünlerimizi tanıtıyoruz. Ürünlerimize ilginin çok fazla olduğunu söyleyebilirim.
Kumaşlarımızın tamamıyla doğal olması ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor. Tanıtımlarımız çok güzel gidiyor. Festival sonrası için çok sayıda sipariş aldık. Bu durumdan çok mutluyuz, bizim için çok güzel gidiyor. Özellikle Samsun standımıza yoğun ilgi var” dedi.

Share
2 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?