logo

Vezirköprü’ye 150 Bin Denklik Tekel Deposu 4 Temmuz 1999 Pazar

Vezirköprü’ye 150 Bin Denklik Tekel Deposu 4 Temmuz 1999  Pazar

İşsizliğin, para değerinin düşürülmesiyle enflasyonun büyük boyutlara ulaştığı Vezirköprü’de her olasılık umut doğuruyor.
Kültürel, Sosyal, Ekonomik değerdeki Yüksek Okuldan Vezirköprü’nün mahrum bırakılmasından sonra umutlar, “Bir Hilal Uğruna, Ne Güneşler Batıyor” denerek yeni olanaklara çevrildi.
Bu arada ANAP İlçe Başkanı Baha Kalaycıoğlu’nun Samsun Milletvekili Mehmet Çakar’la işbirliği yaparak yararlı bir konunun gündeme gelmesi için çalıştığını öğrendik.
Kalaycıoğlu konuyu bizlere şöyle anlattı: “Ege Bölgesinde tütün üretiminin azaldığını, normal üretimini sürdüren Bitlis, Muş ve Karadeniz’de üretilen tütünlerin Ege Bölgesine taşındığını duyduk. Bu nakliyatın da devlete çok pahalıya mal oluşu ve ilgililerin depo aradığını öğrenince, kolları sıvayıp Ankara’ya gittim. Orada milletvekilimiz Mehmet Çakar’ı buldum. Çünkü bizim Havza yolundaki depomuzun, kullanılacak daha 13 dönüm arsası vardı. Buraya 100-150 bin denk alacak depo rahatlıkla yapılabilecekti.
Tekel, her bin balyaya bir işçi hesap ettiğine göre yapılacak depoda 100-150 işçi çalışacak.
Anap Teşkilat Başkanı Mehmet Çakar ile Tekel’den Sorumlu Devlet Bakanı Sn. Rüştü Kazım Yüceler ile görüştük. O da konuya sıcak yaklaştı. Milletvekilimiz Mehmet Çakar konuyu takip edecek.” dedi.

Elektrik direklerinin aralarının çok açık olması, tellerin kopmasına neden oluyor.
Akören’de Elektrik Kazası
Akören Köyünde kopan elektrik teline farkında olmadan dokunan 54 yaşındaki A.Z. feci şekilde yaralandı.
Vezirköprü Devlet Hastanesine kaldırılan ve daha sonra Samsun Devlet Hastanesine sevk edilen A.Z.’in doktorları A.’in hayati tehlikeyi atlatamadığını, yanan ayağının kesilme olasılığının bulunduğunu belirttiler.
Yağışlar 31 Köyün Ürününü Perişan Etti
Vezirköprü’nün 31 köyünün muhtarları Kaymakamlığa verdiği dilekçede, yağışların ürünleri perişan ettiğini bildirdi.
Akören, Çeltek, Erencik, Göllüalan, Boruk gibi 31 köyün ürünlerinde dolunun hasar yaptığı bildirildi.
Cebeli Köyünde dolunun, kiremit ve camları kırdığı belirtildi.
Vezirköprü’ye Eğitim Merkezi kazandırmak için çalışarak, her şeyi hazırlayan:
Başsavcı Gidiyor
Kaldığı süre içerisinde sadece Adli yönden değil “Adalet Eğitim Merkezi’nin” çalışmalarını son evreye kadar getirerek büyük bir yatırımın da kökenini hazırlayan Başsavcı Nuri Yiğit Karaman’a atandı.
Yiğit, efendi bir insan olarak Basın’a da uygar bir yaklaşım içindeydi. Sadece bakanın imzasına kadar eğitim merkezinin temeli Başsavcı Nuri Yiğit imzasını taşıyacaktır.
Vezirköprü’den çok iyi izlenimlerle ayrıldığını belirten Yiğit “Tek üzüntüm Eğitim Merkezi’nin faaliyete geçmemesidir.” Dedi.
Vezirköprü’ye Yeni Başsavcı
İlçemiz Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Yiğit’in Karaman’a atanması üzerine ilçemiz başsavcılığına Avanos Savcısı Harun Yılmaz atandı.

Antenlerinizi Akören’e çeviriniz!
Televizyonlar İçin Açıklama
VATANDAŞ’a televizyonlar için yansıtıcı işi ile görevli Mehmet Zeytinli telefon açtı.
Eleştirilerimizin haksız olduğunu, televizyon yansıtıcısının Akören’deki yerine taşındığını; antenlerin o yöne çevrilmesi gerektiğini, iyi kanalların verilmesi gibi bir şeyin teknik olarak olanaksız olduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Suat Binici de: “Yansıtıcı Akören’deki yerine, ATV gibi ilişkisi dolayısıyla Mehmet Zeytinli tarafından taşındı. Bizim yerde iki televizyon kaldı. Onları da oraya taşıyacağız.” dedi.

Share
154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?