logo

Vezirköprü’ye bir müjdem var. 2018’de YOL yapımına başlanacak

Vezirköprü’ye bir müjdem var.  2018’de YOL yapımına başlanacak

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk Vezirköprü’de “Bir Millet Diriliyor, Bir Millet Uyanıyor” konulu konferans verdi.

Konferansın sonunda Külünk, “Vezirköprü’ye bir müjdem var. 2018’de YOL yapımına başlanacak” Dedi.

6 Aralık Çarşamba günü Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, kurum ve kuruluşların müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Konferansta konuşan Milletvekili Külünk:

–              1939’dan itibaren Ankara milletten koparılmış, milletsiz Ankara’da Türkiye’nin kalkınmasını istemeyen, uçak-gemi yapmasını, fabrika yapmasını istemeyen, parasının değer kazanmasını istemeyen, tarımda dünyanın en güçlü ülkesi olmasını istemeyen; batının menfaatleri için var olsun isteyen bir anlayış vardı.

Bugün bu anlayışı değiştiriyoruz. Bizim siyasi geleneğimiz bunu emretmektedir.

Türkiye’de Sayın Erdoğan’la ne değişti devletle millet arasındaki makas kapandı. Devletle millet arasındaki kopukluk güçlü bağa bıraktı. Türkiye önümüzdeki 100 yıla hazırlanıyor.

Bugün de güçlüyüz. Güçlü olduğumuz için Kudüs kırmızı çizgimizdir.

Vezirköprü’nün Ankara’da adı geçtiğinde konuşacağım söylemem gereken çok şeyi kazandım onun için kendimi şanslı hissediyorum. Dediler ki, burada %75’ten aşağı oy düşmüyor. Türkiye’de her şey değişti oturan kaymakam yok, oturan vali yok oturan ilçe başkanı yok. Nerdeyiz, milletle beraberiz. Vay efendim Metin Külünk Canik’e giderken Vezirköprü’ye gelir mi? Elbette gelecek, vazifesi ne? Biz niye milletvekiliyiz? Dedi.

Metin Külünk, Vezirköprü’nün hak ettiği yerde olmadığını söyleyerek;  “Ben ilk defa Vezirköprü’ye geliyorum ve gördüğüm kadarıyla Vezirköprü hak ettiği değeri alamamış. Bu ilçenin çok daha öte bir noktada olması gerekirdi. Vezirköprü söz konusu olduğunda Vezirköprü ile ilgili gerektiğinde söyleyecek 5 çift sözümüz olur. Vezirköprü’ye gelmezsen; oturduğun yerden kitap okuyarak bu işler tek başına olmuyor. Çünkü siyaset gitme sanatıdır. Gideceksin, göreceksin, duyacaksın, bileceksin, öğreneceksin, ilgileneceksin, alakadar olacaksın ve halledeceksin. Siyaset aslında budur.

Onun için biz siyasetçilerin yerinde oturan olmaktan öte, sürekli dolaşan olmamız gerekir. Görürsen öğrenirsin, gidersen duyarsın. Siyaset bir yere gitmeden, görmeden yapılamaz. Ankara’da oturarak Vezirköprü’ye gelmeden buranın hakkında bir şey söyleme hakkımız olmaz. Siyaset bir gitme sanatıdır. Bugün Vezirköprü’ye geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü; burada, belediye başkanımızdan, ilçe başkanımızdan ve Kaymakamımızdan çok şey öğrendim. Yarın Ankara’da Vezirköprü ile ilgili bir konu geçtiğinde benim de söyleyecek bir şeylerim oldu.” Dedi.

Külünk 2018 yılında Vezirköprü-Havza Yolunun yapımına başlanması için kendisinin de elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.

Metin Külünk:

–              Buradan size bir müjdem var. 2018 yılında Vezirköprü Havza yolunun inşaatının yatırım programına alınması için çalışacağım. 2019’a kadar çalışmaların başlaması için uğraşacağım. BU konuyu sürekli destekleyeceğim. Dedi.

Yarım kalan Vezirköprü Devlet hastanesi sorusu üzerine, ‘o konuyla İlçe Başkanımız Doğan ilgileniyor’ Dedi.

Vezirköprü Ak parti ilçe başkanı Halil İbrahim Doğan;

–              Sağlık bakanımızla 3 gün önce görüşme yaptık sürecin hızlandığını söyledi. Bir an evvel bir ihaleye çıkartılıp ihale sürecini bir an önce bitirmek istiyoruz. Dedi. Ahmet Demircan’ın, Halil İbrahim Doğan’a cumhurbaşkanımızın bu yolda talimatları olduğunu aktardı.

Yakup İba, Erdoğan’ı Vezirköprü’ye davet etti

Yakup İba söz alarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Vezirköprü’ye davet etti.

Yakup İba:

–             Sayın vekilim 1994 yılında ilçemize geldiğinde bir arada bulunduğu kardeşleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok özledi. Kendisini tekrar ilçemizde görmekten mutlu olacağız. Sizden isteğimiz kendisine bu samimi duygularımızı iletmenizdir.” Dedi.

Share
663 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?