logo

Vezirköprü’ye Ortaokul üstü okul yapacak dernek çalışmalara başladı. Dernek başkanı bayan avukat Vezirköprü’ye Lise veya Sanat Okulu Yapacağız Diyor 5 Mart 1969 Çarşamba

Vezirköprü’ye Ortaokul üstü okul yapacak dernek çalışmalara başladı. Dernek başkanı bayan avukat Vezirköprü’ye Lise veya Sanat Okulu Yapacağız Diyor 5 Mart 1969 Çarşamba

Vezirköprü’ye ortaokul üstü okul yapacak dernek genç ve bayan avukat Semiha Yücel’in başkanlığında çalışmalara başlamıştır.
Geç vakit dernek THK ile anlaşıp kurban derilerini müştereken toplamışlardır. Halk önce çok geç vakit yapılan bu anlaşma mahiyetini önce öğrenememiş öğrendiği zaman da kurban derisini veremeyenler üzüntü içinde kalmışlardır.
THK’nun tarihi bir ilçenin eğitim yönünden kalkınmayı sağlayacak çabalarını desteklemesi ilçede memnuniyet uyandırmıştır.
Belediyenin lise veya sanat okulu yapacak derneğe beş bin lira vaat ettiği ileri sürülmekte, belediye başkan vekilinde istenirse, encümene getirip (namazgâh) arasını bile verebileceklerini açıkladığı söylenmektedir.

Dernek başkanı genç ve Bayan Avukat Semiha Yücel:
-Vezirköprü’ye mutlaka sanat okulu veya lise yapacağız demiştir.
Bütün Vezirköprülülerin bu hayırlı teşebbüse yardımları beklenmektedir.
Apollo 9 Ay Yolculuğuna Başladı
İçerisinde 3 astronot bulunan uzay aracı on gün sonra dünyaya dönüyor
Apollo 9 uzay uçuşu şimdiye kadar yapılan uzak denemelerinin en tehlikelisi ve en güçlüsüdür.
10 gün sürecek olan bu uçuşun amacı, Aya inecek olan LEM kapsülünün, iniş provasını yapmaktır. Fakat bu prova Dünya yörüngesinde yapılacaktır. Uçuşa katılan üç Amerikan astronotu James Me Divitt, Albay David Scostt ve Russell Schwich Kart’tan, Mc Divitt ile Schwickart ilk üç gün, ana uzay aracına bağlı bulunan LEM kapsülünde yaşayacaklardır. (LEM kapsülü gelecekte Ay’a astronotları indirecek olan kapsüldür.) Uçuşun dördüncü gününde Mc Divitt ile Schweickart, LEM kapsülünü, ana uzay aracından ayırıp, 175 km. uzaklaşacaklar.

Share
398 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?