logo

Vezirköprü’ye yapılması planlanan Organize Sanayi için Samsun Valiliğinde toplantı yapıldı.. Karma OSB için önemli toplantı!..

Vezirköprü’ye yapılması planlanan Organize Sanayi  için Samsun Valiliğinde toplantı yapıldı.. Karma OSB için önemli toplantı!..

Vezirköprü’de yapılması için görüşmeleri devam eden Karma Organize Sanayi ve Küçük Sanayi Bölgeleri için Samsun Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığı’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

İlçemize yapılması planlanan Karma Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesi için Samsun Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantının olumlu sonuçlar getireceği belirtildi.
Vezirköprü Karma Organize Sanayi Bölgesinin ilk kuruluş toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız, Vezirköprü Belediye Başkanı İ. Sadık Edis, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekçi ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız, Vezirköprü Belediye Başkanı İ. Sadık Edis, Vezirköprü TSO Başkanı Abdulkadir Fişekçi ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vezirköprü Karma Organize Sanayi Bölgesini, mevcut OSB’leriyle sanayi, üretim, istihdam ve ihracat alanında önemli bir ivme yakalayan ilimizin ekonomik kalkınmasını ve bu kalkınmanın getireceği refahı tüm ilçelerimize yayma gayreti noktasında oldukça önemsediklerini belirten Vali Zülkif Dağlı, başta Vezirköprü ilçemiz olmak üzere ilimiz ve ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayacağına inandığı OSB’nin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Sahip olduğu avantajlar ve sunduğu imkanlarla bölgenin üretim ve ticaret merkezi konumunda bulunan ilimize yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımıza tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte gereken her türlü desteği vermeye, vatandaşlarımıza daha fazla iş imkanı sağlamaya hazırız.” dedi.
Vezirköprü Karma OSB ve Küçük Sanayi Sitesi’nin daha önce belirtildiği gibi Avdan ve Örencik Mahalleleri arasındaki 1500 dönümlük alana yapılması için çalışmaların bundan sonra daha hızlı şekilde ilerleyeceği kaydedildi.
Vezirköprü’nün 3 önemli koltuk sahibi Kaymakam Halid Yıldız, Belediye Başkanı Sadık Edis ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekci’nin bir araya geldiği toplantının Vezirköprü geleceği için önemli olduğunun altı çizilirken, daha önce Organize Sanayi kurulumundaki tecrübesiyle Vali Zülkif Dağlı’nın işlerin hızlı ilerlemesi için bir şans olduğu da kaydedildi.
Karma OSB’nin bundna sonraki işleyişinde önce mütevelli heyetinin oluşturulmasının olduğu, heyet oluşturulduktan sonra işlemlerin daha hızlı ilerleyeceği belirtiliyor.

Share
24 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?