logo

Vezirköprü’ye yeni Ambulans Tahsis Edildi

Vezirköprü’ye yeni Ambulans Tahsis Edildi

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’ne geçtiğimiz hafta 2 ambulans, 1 adet 4×4, 1 adet 4×2 UMKE kurtarma aracı teslim edildi.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç; “Yeni hizmete giren araçlarımızla Samsun’da halkımıza hizmet veren ambulans sayımız 77’ye ulaştı.” Dedi.

Biri Vezirköprü’ye
Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bünyesine kazandırılan araçlardan biri olan Ford Transit marka 4 × 4 Ambulans geçtiğimiz hafta itibariyle Vezirköprü ilçemizde hizmete başladı.
Daha önce ilçemizde bir tanesi Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde olmak üzere toplam 3 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu bulunmakta ve aktif olarak tam donanımlı kara ambulansları ile hizmet vermekteydi. Ek olarak ise bir adet tam donanımlı Kara Ambulansı da acil olarak ekip oluşturulduğu takdirde hizmet veriyordu.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Vezirköprü İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Akif Tapur; “Acil durumların vahametine göre gün içerisinde hava ambulansı da ilçemize hizmet veriyoruz. Aynı zamanda hastanemiz bünyesinde de Hasta Nakil Ambulansımız bulunmakta. Bu ambulansımıza ek olarak hasta nakil ve evde sağlık hizmetleri ile de hizmet vermekteyiz.” Dedi.
Tapur; “Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından ilimiz envanterine tahsis edilen 1 adet 4×4 kara ambulansı İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilçemizde kullanılması uygun görülmüş ve ilçemizde aktif olarak hizmete başlamıştır. İlçemiz için hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ise; “Sağlık Bakanlığımız tarafından Samsun’a gönderilen iki adet tam donanımlı Ford Transit marka 4 × 4 Ambulans bir adedi ilçemize tahsis edilmiştir. Bölge halkının hizmetine sunulan aracımız ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Aracın tahsisinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Share
28 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?