logo

Vezirköprü’yü ziyaret eden 10 kişilik CHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Kaymakam Şevket Cinbir’i de makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Siyaset Isınmaya Başladı 15 Temmuz 2001 Pazar

Vezirköprü’yü ziyaret eden 10 kişilik CHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Kaymakam  Şevket Cinbir’i de makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Siyaset Isınmaya Başladı 15 Temmuz 2001 Pazar

CHP Parti Binası önünde bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Oya Araslı’ya CHP İlçe Yönettim Kurulu da Vezirköprü sorunları ile ilgili bir rapor sundu.
Parti önünde toplanan coşkulu kalabalığa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Oya Araslı bir konuşma yaptı.
Türkiye’yi çıkmaza soktular
Konuşmasında Oya Araslı şunları söyledi: “Türkiye’yi 50 yıldır yöneten sağ iktidarlar CHP’nin uyarılarını dinlemeyerek Türkiye’yi çıkmaza soktu.
Bugün Türkiye’nin ulusal idaresi, elinden alınmış, uzaktan kumandalarla yönetilmektedir.
Kendi içinden ülkenin ekonomisinin idare edecek ekonomiden anlayan bir bakan bulamayan bu üç parti halkımızı yoksulluğa sürüklemiş, işçimiz, memurumuz, esnafımız, çiftçimiz, üretici köylümüz yoksulluğa sürüklenmiştir.
Ülke, sonunun nerede duracağı belli olmayan bir maceraya doğru sürüklenmektedir. İnsanlar, yarın sabah acaba ne olacak diye beklemektedir.
Zam zam zam
Hergün zam üstüne zam yaparak çiftçiyi mazot, gübre ve tarım ilacı alamaz hale getirmiştir.” Dedi.

Bağ-Kur Borçlarına Taksitlendirme Geliyor
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, esnafın Bağ-Kur ödemeleri konusunda yaşadıkları sıkıntıyı sona erdireceklerini bildirdi.
Esnafın bu kriz ortamında siftah bile yapmadan dükkan kapattığını, yeni yeni çıkan vergilerini ödeyemediklerini, ayrıca Bağ-Kur primlerini yatıramadıkları için icralık olduklarını bildirdikleri Bakan Okuyan “SSK primlerine getirilen 18 aylık eşit taksit ödemelerinin aynısını önümüzdeki günlerde Bağ-Kur’da da uygulamaya geçeceğiz. Esnaf Odaları başkanları esnafa bu müjdeyi verebilir.” Dedi.
Yasanın önümüzdeki günlerde Başkanlar Kurulu’ndan çıkacağı, borcu olan esnafın 1-31 Ağustos tarihleri arasında bağlı oldukları Bağ-Kur şubelerine müracaatları gerekmektedir.
Bahçeli Hastane Ek Binasını Açacak Mı?
Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Kunduz Ormanlarında Başbakan Yardımcısı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla Gölköy Festivali ve Türk Kurultayı 28-29 Temmuz’da yapılacak.
Fakat hastanenin ek binasının iç donanımı gelmediği için açılıp açılmayacağı bilinmiyor.
Bu yıl 28 Temmuz’da Samsun’a oradan da 29 Temmuz’da Vezirköprü’ye geleceği bildirilen Devlet Bahçeli’nin, Kaymakamlıkta; Kaymakam Şevket Cinbir’den ilçemiz sorunları hakkında bilgi aldıktan sonra Belediyede Başkan Suat Binici’yi dinleyecek.
Bayram Çiçekdağ’ın başkanlığı zamanında ilki (ideolojik dışı) yapılmış; Vezirköprü sevmişti, Kunduz Festivalini…
Baba dostu, oğlu olan genç Ahmet Avcı, başkanlığa seçilince, devam ettirilmiş, basına karşı resmi kuruluşun tarafsızlığı da yok olmuş, hiçbir yenilikte katamamıştır.
Ancak Bahçeli’nin geçen yıl gelişi, Kunduz yolunun 15 km. kısmının da asfaltlanmasını sağlamıştır.
Vezirköprü Belediyesi’nin tarafsızlığı, hangi görüşte olursa olsun, devlet büyüklüklerine ev sahibi nezaketi ile ilgi göstermesi, ilçenin içme suyunun da İller Bankası planına alınmasını sağlamıştır. Bağnaz tutum sergilenmediği için Vezirköprü kazanmıştır.
Orman
Festivalin güzeli yanında, ormanın yangın tehlikesi, binlerce ailenin çerçöp yığını da olumluluğa gölge düşürdüğü gibi, endişe de yaratmaktadır. İşin başında, bizden söylemesi…

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?