logo

Veziroff Yarışları Nefes Kesti

Veziroff Yarışları Nefes Kesti

Vezirköprü Offroad (Veziroff) Kulübü tarafından 19 Mayıs’ın 100.yılı kapsamında hafta sonu Trial ve Karadeniz Offroad Kupası 3.Ayak yarışları düzenlendi.

Türkiye Trial Şampiyonası 3.Ayak yarışları sırasında gazetemize kısaca bilgi veren Tosfed Sportif Kurul Üyesi Metin Yılmaz, “Yarışların ilk ayağı Düzce’de olmuştu. 2.ayağı Bursa’da yapıldı. Yarışların 3.ayağını da Vezirköprü İncesu Mevkiinde gerçekleştiriliyor. Trial, daha yüksek motor gücüne sahip 2 acet el yapımı araçların yarıştığı, büyük engel ve mücadelelerle takım yarışlarının yapıldığı keyifli bir yarış türü. ” dedi.
Cumartesi günü düzenlenen Trial yarışları kapsamında 4 sporcu 2 otomobille mücadele ederken, Pazar günü gerçekleştirilen 3.Ayak Karadeniz Offroad Kupası kapsamında 40 sporcu ise 20 araçla mücadele etti.

Cumartesi günü Vezirköprü İncesu Mahallesi’nde gerçekleştirilen 2019 Türkiye Trial Şampiyonası 3. ayak yarışında 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımlar, yardımlaşma ve offroad ruhu ile etapta ter döktü. Zorlu yarışı Toyota ile yarışan Adnan Ofluoğlu-Şenol Coşkun ve Abartürk adlı özel yapım araç ile yarışan Oğuz Kağan-Kürşat Öztürk ekiplerinden oluşan AVC-Osmanlı takımı ilk sırada tamamladı. Göktürk adlı özel yapım araç ile yarışan Mithat Sönmez-Muharrem Ekebil ile Jeep Cherokee ile yarışan Uğur Kalbal-Ümit Aydın ekiplerinden kurulu Nascar Jeep Marmara Vinç takımı da ikinci olarak podyuma çıktılar.
Pazar günü gerçekleştirilen Karadeniz Offroad Kupası 3.Ayak yarışlarının ilk startını Samsun Valisi Osman Kaymak yaptı. Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Karadeniz Offroad Kupası 3.Ayak yarışlarına Vali Osman Kaymak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve katılımcılar seyretti.
Yine bu yarış hakkında da bilgi veren Yılmaz, “Bu yarışımıza Türkiye’nin çeşitli yerlerinden katılan 40 sporcu ve 20 araç katılım sağlayacak. Bu sporcularımızın bir kısmı Akdeniz bölgesinden bir kısmı ise Ankara, Safranbolu ve Karadeniz Bölgesinden yarışmacıların katılımıyla birlikte yapılacak.” Dedi.

Cumartesi günü düzenlenen Trial yarışları kapsamında 1.’liği AVC Osmanlı takımı Kürşat Öztürk, Şenol Coşkun, Oğuz Kağan Öztürk ve Atilla Çakır takımları kazanırken, 2.’liği ise Nascar Jeep Marmara takımı Mithat Sönmez, Muharrem Ekabil, Uğur Kabal, Ümit Aydın ekibi kazandı.
Pazar günü düzenlenen Karadeniz Offroad Kupası 3.Ayak yarışlarında ise Opel Frontera ile Remzi Aygün-Yahya Şahin genel klasman ve sınıf 3 birinciliğine uzanan ekip olurken, Mitsubishi Pajero ile Murat Akkaya-Hakan Er ikinciliği ve Sınıf 2 birinciliğini elde etti. Yarışın genel klasman üçüncüsü ve Sınıf 4 birincisi Jeep Grand Cherokee ile Erhan Karakaş-Kemal Arıcan ekibi olurken, Sınıf 1 birinciliğini de Suzuki Vitara ile Bülent Vural-Emre Temel elde etti. Organizasyon Vezirköprü Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Share
123 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?