logo

Vicdansızlar! Buzalacı Holsteinleri kesip sattılar, polisten kurtulamadılar…Boş Ahır, Hırsız Mezbahası Oldu!… 27 Şubat 2000 Pazar

Vicdansızlar! Buzalacı Holsteinleri  kesip sattılar, polisten kurtulamadılar…Boş Ahır, Hırsız Mezbahası Oldu!… 27 Şubat 2000 Pazar

Polis, büyükbaş hayvanları çalıp etlerini İstanbul’da satan şebekeyi yakaladı.
Hıdırlık Mahallesinde cezaevinden emekli Hazım Demirel’in buzalacı iki Holstein ineği çalındı.
Demirel, durumu polise bildirdi. Polis, başlattığı çalışmalar sonucu, olayın sanığı olarak K. I. ve M. Ş.’ü yakaladı. Yapılan sorguları sonucu ilişkili oldukları iddia edilen A.K. ve M. K. K. da alındıkları sorgulamada; cezaevinde tutuklu bulunan F.Ö. ile birlikte çalarak; boş ahırda kestiklerini, etrafa sattıklarını söylediler.
Bu şahıslar, halen kaçak olan S. Ö., M. T. İle Devalan Köyü’nden 3 adet inek, geçen Mayıs ayında da 14 büyükbaş inek çalarak, K.I.’ya ait ahırda kesip etlerini İstanbul’da sattıklarını itiraf etmişlerdir.
Yakalanan ve savcılığa teslim edilen sanıklar, mahkemece tutuklanmışlardır.

Kızılay Gençleşti
Türkiye Kızılay Derneği Vezirköprü Şubesi’nin 1999 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında 12 Şubat 2000 Cumartesi günü Saat: 13.00’de Atatürk İş Merkezi Kat: 2 No: 17’deki dernek binasında yapıldı.
Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Muharrem Çağlar, Nuri Cömert, Fikret Noyan, Fatih Özgönenel, Fatih Ulusoy, Fatih Ulusoy, Ahmet Akdin, Nail Demir, A. Hidayet Bektaş ve Kemal Kara seçildiler.
Yönetim Kurulu kendi aralarında yaptığı görev taksimi neticesinde; Başkanlığı’na Muharrem Çağlar, Başkan Vekilliği’ne Nuri Cömert, Genel Sekreterliğe Fikret Noyan, Muhasipliğe Fatih Özgönenel ile Vezne Sorumlu üyeliğine ise Fatih Ulusoy seçildi.
41.Yılda…
H. Bekir Özata Hicaz Yolunda…
H. Bekir Özata’yı severiz. Ancak Belediye Başkanlığı’na, dört parti adayı olarak çıkmasına karşı olmuştuk.
Vezirköprü’nün Belediye Başkanlığı’na değil milletvekili adaylığına ihtiyacı vardı.
Özata ile ilçenin birçok ihtiyacı için birlikte çeşitli yerlere giderek Vezirköprü için çalışmalarımız oldu.
Özata, eşi ile birlikte hicaza niyetlenmişti. İstanbul’dan 10 Mart’ta Suudi Arabistan’a uçacaktı. Vedalaşmak ve 41.yılımızı kutlamak için gazeteye geldi. Bir saate yakın sohbet ettik. Helalleştik. Hayırlı yolculuklar diledik.
BBP Kongresinde Muhsin Yazıcıoğlu 3 Saat Konuştu
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin ilçe kongresinde yaklaşık 3 saate yakın konuştu.
İlçe Başkanı Şaban Çalışkan’ın okuduğu çalışma raporunun kabulünden sonra Prof. Dr. Orhan Aslan Başkanlığı’nda kongre divanı oluştuktan sonra söz alan Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu:
-13 yaşındaki çocuğa Kur’an kursunu yasak ettiler. Depremde toplanan paraları yandaşlarına peşkeş çektiler. Çeçenlerin ezilmesine göz yumdular. 30 bin kişinin katilinin idamını durdurdular. Ecevit Başbuğ oldu. Bahçeli ise yardımcısı… Kurdun ağzı bağlandı. Onlar gibi oy verenleri utandırmıyoruz.
8 yıllık eğitimle, üniversite sınavlarında meslek lisesinde okuyanların 30 puanını hiçe sayarak İmam Hatip Liselerine darbe vurdular. Çocuk: baba ben polis, hakim, doktor, mühendis olmadıktan sonra İmam Hatip Lisesi’ne niye gideyim? Diyor. Bu milleti din adına, siyaset adına bölmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Diyerek sözlerini bitirdi.
Su Borcu Olanlara Belediye’den Kolaylık
Vezirköprü Belediyesi, su paralarını tahsil için, yeni bir sistem uygulamaya başladı.
1998-1999 yıllarında borcu olanlar, borçlarının yüzde ellisini ödediklerinde geri kalan borçlarını dört taksite ödeyebilmektedirler.
Belediye Başkanı Suat Binici:
-Uyguladığımız bu sistem, hem hemşerilerimizin borçlarını kolayca ödemelerini hem de ilçemize hizmetimiz için belediyemiz kasasına para girmesini sağlamış olacak.
Hidayet Bektaş DSP Başkanı
Milletvekili adaylığı için DSP Başkanlığı’ndan istifa eden Bektaş, tamamen yenilerden oluşan yönetime başkan oldu.
DSP İlçe Başkanı Hidayet Bektaş gazetemize şunları söyledi:
-Genel Başkan Yardımcımız Sayın Rahşan Ecevit’in takdiri ile yönetim kurulumuz olmuştur.

Share
79 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?