logo

Yağan aşırı kar nedeniyle kesilen elektriklere YEDAŞ Müdahalede Gecikmedi

Yağan aşırı kar nedeniyle  kesilen elektriklere YEDAŞ  Müdahalede Gecikmedi

Geçtiğimiz haftadan itibaren ilçemizde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle birçok mahallede elektrik kesintileri yaşanmıştı.

Yedaş’a bağlı Vezirköprü ve Samsun’dan gelen takviye ekiplerle 20’nin üzerinde personel, yaklaşık beş gün boyunca kesintinin yaşandığı Vezirköprü’nün yaklaşık %60’lık diliminde bulunan bölgelerde görev yaparak, soğuk kış günlerinde vatandaşlara elektrikleri sağladılar.
YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora yaptığı yazılı açıklamada; “YEDAŞ olarak tedbirlerimizi alıyoruz. Ancak hava şartları oldukça kötü ve dağıtım hatlarına zarar veriyor. 186 Nolu Elektrik Arıza hattımıza ve saha çalışanlarımıza ihbarlar geliyor. Kriz Masası olarak ekiplerimizi arızalı bölgelere yönlendiriliyoruz.” Dedi.

Bora; “Çalışanlarımız kar kış demeden sahada ve tüm olumsuz hava koşullarına rağmen kesintisiz elektrik enerjisi sağlamak için mücadele ediyor. Tüm illerde ekiplerimiz ile faaliyetimizi sürdürüyoruz. Ama bununla da kalmayıp, gerektiğinde ekiplerimiz kırsalda kar aracı ve yürüyerek, elektriği köylere götürmeyi sağladılar.
Onlarca aracımız, il, ilçe ve köylerde arızalara müdahale etmektedir. Coğrafi olarak zor bölgelerde 7/24 esasına uygun olarak arıza ekiplerimiz canla başla görevlerini sürdürüyor” ifadelerine yer verdi.

Share
17 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?