logo

Yağcı, Oruç ve Adatepe Kantarlarında modernleşme çalışmasına başlandı. 3 Kantarda şartlar iyileşiyor

Yağcı, Oruç ve Adatepe Kantarlarında modernleşme çalışmasına başlandı. 3 Kantarda şartlar iyileşiyor

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerinden sonra Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı ve ekibi Vezirköprü’de üç kantarda çalışmalara başladı.

İlçemizin Adatepe, Yağcı ve Oruç Mahallelerindeki Pancar kantarlarında düzenleme çalışmaları sürüyor.
Geçtiğimiz hafta başlanan çalışmalarda Oruç Köyü kantarı sahasının tel örgüyle çevrildiği öğrenildi. Bununla birlikte daha önce 1 kantarla hizmet veren Oruç Köyü Kantarında 2. Kantar kurulduğu öğrenildi.
Ayrıca Oruç Köyü kantarında yaşanan içme suyu sıkıntısına son vermek amacıyla da başlatılan çalışmalar sonucunda kantara su getirildiği ve kantarın sahasında da düzeltme yapıldığı belirtildi. Pancar üreticisine de konaklama ve bekleme yeride yapılıyor.

Adatepe Kantarı
İlçemizin diğer önemli pancar kantarlarından biri de Adatepe. Adatepe kantarında ışıklandırma çalışmaları yapıldığı öğrenildi. Kantarda yaşanan yoğunluğun azaltılabilmesi için boşaltma makinesinin 2’ye çıkarıldığı belirtildi. Daha önce mazotla çalışan makinelerin elektrikle çalışır hale getirildiği de öğrenildi.
Adatepe Kantarı binasının yenileme çalışmalarının sürdüğü, çevre düzenlemesi ve saha iyileştirme çalışmalarına başlandığı kaydedildi.
Düzenleme çalışmaları tamamlandıktan sonra Adatepe Kantarı’na paket küspe getirileceği belirtiliyor. Fabrikadan getirilecek olan paketlenmiş küspenin üreticiye uygun fiyatla verileceği de verilen bilgiler arasında.
Vezirköprü’deki diğer kantar Yağcı’da da elektrikli makinelerin getirildiği, çevre düzenlemesi ve aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının ardından paketlenmiş küspenin buraya da getirileceği belirtildi.

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurlu Başkanı Mustafa Saatcı:
– Söz verdiğimiz gibi hiç beklemeden, zaman kaybetmeden çalışmalarımıza başladık. Üreticimizle birlikte yürüyeceğiz. Kısa sürede Vezirköprü’deki kantarlarda çalışmalarımız tamamlayacağız. Kantarlarımızı hassas kantar haline getirerek hem üreticimizin hem de fabrikamızın zararını engelleyeceğiz. Dedi.
Kantarlardaki yenileme çalışmalarının tüm kantarlarda uygulanacağı belirtilirken, küspenin paketlenmiş olarak dağıtılmasının ürün zaiyatını azaltacağına vurgu yapıldı.
Amasya Şeker Fabrikası’na küspe almaya gidenlere de yiyecek, içecek temizilik ve konaklama yeri yapıldığı kaydedildi.

Share
24 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?