logo

Yağınözü yolunda 197,500 mermi 79 tabanca ele geçti, 4 kişi gözaltında. Araştırılan şebekenin ele başları kim?… Komandolar Vezirköprü’de 14 Mayıs 1972 Pazar

Yağınözü yolunda 197,500 mermi 79 tabanca ele geçti, 4 kişi gözaltında.  Araştırılan şebekenin ele başları kim?… Komandolar Vezirköprü’de 14 Mayıs 1972 Pazar

Geçtiğimiz Perşembe günü Havza-Vezirköprü’nün 30 km’lik asfaltında jandarma komando askerlerini görenler önce (anarşist yakalandı) yargısına vardılar, sonra da bunun büyük ve yıllardan beri devam ettiği bildirilen mermi tabanca kaçakçılığının başarılı operasyonu olduğu öğrenildi.
İhbarları değerlendiren jandarma, devamlı takip sonucu ilçemizin Yağınözü köyü yolu civarında 197 bin 500 mermi, 79 tabanca bulundu. Kaçakçılıkla ilgili olarak dört kişi gözaltına alındı.
Milyonları bulduğu tahmin edilen büyük kaçakçılığın ilk ipucunda ele geçirilenin değeri 750 bin lira civarında olduğu tahmin edilmektedir.

3 Haziran’da yapılacak halkoyunları yarışmasının ödülleri açıklandı
Turizm Derneği 3 Bin TL Ayırdı
Bu yıl 3 Haziran 1972 Cumartesi günü yapılacak yarışma için turizm derneği üç bin lira koymayı kararlaştırmıştır.
Ayrıca İş Bankası, Faruk Çankaya mağazası yarışmacılar için çeşitli eşya ve eşantiyonlar, zirai donatım kurumu sırt pülverizatörü vereceği öğrenilmiştir. Bu arada diğer müesseselerin verecekleri hediyeler de ayrıca açıklanacaktır.
Birinci gelen ekibe bin liradan az olmamak üzere para ve eşyalar armağan edilecektir.
Gecenin renkli olması için çeşitli süprizler düşünülmektedir.
Tütün Alımı Sona Eriyor
İlçemizde 1971 yılının 1259 ekicisinden 268 bin 455 kg. tütünü hemen hemen mübaya edilmiş, pek az kısmı kalmıştır.
Tekel memuru Hasan Binici’den öğrendiğimize göre şimdiye kadar 1077 ekiciden 207 bin 833 kg. tütün alınmış, 155 ekicinin de 19 bin 635 kg. tütünü ambara indirilmiş, 27 ekici de henüz 844 kg. tütününü tekele getirmiştir.
Diğer taraftan gazetemize kadar gelen ekiciler, jet eksper Üstün Hamsici’nin çalışmalarını övmüşler, (Ekicinin hakkını tam veren, gece gündüz yılmadan çalışan eksper Hamsici’yi gelecek yıl yine piyasamıza bekliyoruz) demişlerdir.
2 yıl 8 aylık cezayı az bulup temyiz eden sanık
10 Sene Hapis Yedi
İlçemiz Ağır Ceza Mahkemesi’nde Tekkekıran köylü O.K.’ı öldürmeye teşebbüsten 2 yıl 8 ay hapse mahkûm edilen H.S.’in bu cezası temyiz edilince tam beş misli artmış, 16 yıl ağır hapse mahkûm olmuştur.
Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2 yıl 8 aylık kararını çok bulan H.S. temyize müracaat etmiş, daha sonra mağdur taraf da az bulduğu ceza için temyize başvurmuştur.
Temyiz kararı bozmuş, sanığı tekrar yargılayan Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi 10 yıl ağır hapis cezasına mahkûm etmiştir. Sanık davayı yeniden temyiz etmiştir.
Anketimize gelen cevapları yayınlıyoruz
“Vezirköprü’ye Kooperatif Kurulması Yararlı Olur”
Celal Sezen – Tahrirat Kâtibi: 1-Kooperatif olursa daha iyi veya yararlı olur. Görülüyor ki; Türkiye’de hızlı bir kooperatifleşme var. Bu teşebbüs gerçekleşirse iyi olur.
2-Tercih kurulacak kooperatifin etüdünden sonra yapılmalı.
3-Yöneticilerin kendilerinin hizmete atılması daha yararlı olur.
Mecit Uluçay – Belediye Başkanı: 1-Konserve fabrikası olursa iyi olur. Bu iş hem de ürünlerimizi değerlendirir.
2-Şahıs ismi zikretmek hatalı olur.
3-Ben en az bir hisse senedi alırım.

Share
11 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?