logo

Yağınözü’nde Gergin Ziyaret

Yağınözü’nde Gergin Ziyaret

9 Eylül Perşembe günü ilçemizin Yağınözü mahallesine akşam saatlerinde bir takım gezi düzenleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan tarafından vatandaşların sıkıntıları dinlenmek üzere gelindi.

Burada toplanan Yağınözü mahallesi sakinleri ve Adatepe Muhtarı ve yanında heyetiyle Çiğdem Karaaslan’a Çarşamba günü Adatepe mahallesinde yaşanan gerginlikten dolayı sıkıntılarını anlatmak için toplandılar.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in konuşmasından sonra söz alan Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, Karaaslan’a Arazi Toplulaştırma ve Ayçiçeği konularını içeren ve vatandaşların sıkıntılarını anlatan iki dosya sundu.

Söz alan Adatepe Mahallesi Muhtarı Cemil Akbaş, Çarşamba günü köydeki vatandaşlarının jop ve biber gazı kullanılarak müdahale edildiği, buradan bir sonuç çıkmayınca Kaymakamlık binasında oturma eylemi yaparak sıkıntılarımıza çare aramak için Kaymakam beyle toplantı yapıldığını ve bize 13 Eylül Pazartesi gününe kadar bize çalışmaların durdurulduğu söylendi ve bizim dağılmamızı istediler.

Bizim sizlerden istediğimiz, toplulaştırmaya karşı olduğumuzu, verilen sözlerin tutulmadığını vatandaşların mağdur olduğunu söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan taleplerinin anlaşıldığını, gerekli çalışmanın yapılacağını söyledikten sonra Yağınözü sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.

Bu sırada Yağınözü sakinlerinden bir kişinin Adatepe Mahallesi Muhtarı Cemil Akbaş’a tepki göstermesi üzerine Adatepe Mahallesi Muhtarı Akbaş ve yanındakiler köyü terk etti. Toplantının bitmesinin ardından Adatepe Muhtarı Cemil Akbaş’ın milletvekili Karaaslan’ı yolda durdurdu ve talep ve isteklerini tekrar bildirmesi üzerine, Çiğdem Karaaslan konuyu meclise taşıyacağını belirterek ilçemizden ayrıldı.

Share
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?