logo

Yaz Spor Okulunda Görkemli Açılış

Yaz Spor Okulunda  Görkemli Açılış

Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde görkemli Yaz Spor Okulu açılışı gerçekleştirildi. 20 branşın yer aldığı Yaz Spor Okulu; Cimnastik, Boks, Okçuluk ve Güreş gösterileri eşliğinde kurdele kesiminin ardından resmen başladı.
Vezirköprü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Yaz Spor Okulu projesi bu yılda coşkulu bir şekilde açılışa sahne oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar, İlçe Nüfus Müdürü Halis Bilen, onlarca öğrenci ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşen açılış programı; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Ardından açılış konuşmalarını gerçekleştiren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar; “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yaz Spor Okulu projesini gerçekleştirmenin heyecanıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Çocuklarımız, gençlerimiz bu yıl da yaz tatilini fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak etkili ve dolu dolu geçirecekler. Yaz Spor Okulu olarak 20 branşta faaliyet gösteren İlçe Müdürlüğü; gençlerimizin yeteneklerini keşfedecek, onları nice başarıları ulaştırmak için köprü görevi görecektir. Tesislerimizle, antrenörlerimizle hakkımızın, gençlerimizin, sporcularımızın hizmetindeyiz. Dedi.
Konuşmalardan sonra gösterileri izleyen aileler, sporculara tam not verdi ve sporcular ailelerden büyük alkış aldı.
Gösteriler sonrası eğitim görmekte olan okçuluk sporcuları, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Nüfus Müdürü tarafından katılım belgelerini teslim aldılar.
Açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesiyle birlikte Yaz Spor Okuluna kaydını yaptırmamış olan gençler ilgili spor branşı bilgi masalarından kayıtlarını yaptırarak antrenörleri tarafından bilgi aldılar. Program toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Bu hafta başlangıcı yapılan Yaz Spor Okulu hakkında bilgi almak isteyen velilerin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekiyor.

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?