logo

YAZILARIMIZA OKUR ELEŞTİRİSİ


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Okurlarımız zaman zaman bize çok samimi eleştiriler iletirler.
Mesela, bu eleştiriler genelde şu soruları içerir;

Yazılarınızda hep aynı konuları yazıyorsunuz. Yazacak başka konular yok mu?

“Hep eleştiriyorsunuz. Hiç iyi işler yapılmıyor mu? İyi işler de yapılıyorsa onları neden yazmıyorsunuz…?” gibi okurlarımızdan eleştiriler geliyor.

Öncelikle yazılarımıza ilgi gösteren, ilçemizin sorunları ile ilgilenip duyarlılık göstererek bizlere samimi ve içten görüşlerini ileten sevgili okurlarımıza biz de içten teşekkür ederiz.
Bu eleştirilere şöyle kısaca açıklama getirmeye çalışalım;
A-) Yazılarımızda gerçekten aynı konulara yer veriyoruz, bu doğru ama şunu belirteyim ki 20 yıl, 30 yıl önce yayımlanmış yazımızı bu gün yeniden yazsak o gün ki tazeliğini bugün de koruyor.
Çünkü, o gün bu gündür konu olan sorunlar hala çözümlenmedi. Sorun yerinde duruyor.
Örnek mi?
– Hastanemizde geçmişte de doktor yokluğundan bahsediyorduk, bugün de doktor yokluğundan yakınıyoruz.
– Geçmişte her eğitim yılının açılışında öğretmen eksikliğinden yakınırdık, gene aynı sıkıntılardan yakınıyoruz.
– 20-30 yıl önce Vezirköprü-Havza yolu başta olmak üzere tüm çevre ilçelerle yol bağlantısı talebimiz vardı. Aynı sıkıntılar bu günde devam ediyor.
Bir tarım ve hayvancılık yöresi olan Vezirköprü’de Tarım İlçe Hizmet Binası yokluğu ve yeterli personel olmadığı için ilçeye hizmet verilemediğini dün de yazıyorduk bugün de yazıyoruz.
Yıllardır yılan hikâyesine dönen sorunlar çözümlenmediği için de yazmaya, gündemde tutmaya devam edeceğiz.
Bu konuda yılmaya, bitkinlik duymaya gerek yok!
B-) Hep eleştiriyorsunuz, iyi şeyler olmuyor mu sorusuna gelince, şunu belirtelim ki bizim görevimiz basın olarak yapılamayanları gündemde tutmak, yapılanları manşet haberlerde yer buluyor zaten.
Şunları da belirtelim ki, Vezirköprü belediyesinin en iyi yaptığı işlerden biri Nalbantlı Mahallesi’ndeki TOKİ olayıdır.
Belediye keşke Toprakkale’de de TOKİ uygulaması başlatabilse!
Kültür Sarayı, vasiyet yerine getirilerek Derici Parkının inşaası, Faruk Cömert Parkına çocuk kütüphanesi, eski itfaiyenin yerine inşaatı devam eden iş merkezi, köprübaşına yapılan belediye sosyal tesisi (burası daha da geliştirilebilir.)
Belediyece yapılan ve görülen hizmetlerdir.
Temennimiz geri kalmış Vezirköprü’de hizmet şantiyelerinin çoğalmasıdır.

Share
343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Psikolojik Zorlukları Azaltacak Durumlar

  13 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Günlük hayatta fark etmeden karşılaştığımız durumları kendi hayatımıza katarız ve seçimlerimizi, kararlarımızı buna yönelik yaparız. Bu durumlarsa psikolojik sağlamlığımızı azaltabilir. Maddeler halinde bakalım. - Diğerlerinin hayat tecrübelerine bakarak çok fazla önlem almak, hayatımızı kısıtlamak.  Örneğin yakınımızdan birinin sosyal medyada zorbalığa uğradığını görüp çocuğumuza sosyal medyayı yasaklarız. Çünkü böyle bir durumla karşılaşmak istemeyiz. İnsan başka insanlardan da öğrenen bir varlıktır ama bu korku kültürüne dönüşürse bizi etki...
 • Vezirköprü’de seçmen değişmedi, Yine AKP dedi..

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Özellikle İç Anadolu'da ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kırsalda yaşayan vatandaşların henüz bu ekonomik sıkıntıyı derin yaşamamaları ve parti tutma davranışı nedeniyle AKP'den uzaklaşmadıklarını söyleyebiliriz. 31 Mart yerel seçimleri sürprizlerle sona erdi. Beklenmeyen CHP'nin Türkiye genelinde birinci parti çıkması ve yıllardır güçlü şekilde iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilk kez ikinci parti konumuna düşmesi özellikle EGE'de hemen her yerin CHP adayları tarafından alınmasıydı. Komşu il Amasya ve Kastamonu da bu beklenmeye...
 • YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Bir gece Nasrettin Hoca'nın evinin önünde iki grup arasında kavga başlar. Kavga biraz uzun sürer, aşırı gürültüden rahatsız olan hoca yataktan kalkar yorganı eline toplar balkona çıkar. Kavgacılara seslenir falan ama kavgacılar kendi gürültü ve hırslarından hocayı tınlamazlar bile; Sinirlenen hoca; Omzundaki yorganı kavgacıların üzerine doğru fırlatır. Yorgan kafalarına dolanan kavgacılardan bir grup ne olduğunu anlamadan yorganı alıp korku içinde kaçıp giderler. Kavgacıların diğer grubu da kavga ettikleri grubun kaçması üzerine olay yerin...
 • Psikolojik Destek Almaya Karşı İsteksizlik

  30 Mart 2024 Köşe Yazıları

  Psikolojik destek almak bir sağlık yardımı almaktır. Bazılarımız vücudumuzda bir ağrı hissettiğine bunun kaynağını anlamaya çalışır ve hemen muayene olur bazılarımız da ağrının daha büyük bir soruna işaret edebileceğini düşünüp muayene olmayı sürekli erteler. Psikolojik danışma alırken de insanlar, bazen bu hizmete erken şans verirler bazen de zaten yardım almanın faydasız olacağını düşünerek umutsuzluğa kapılıp destekten uzak kalırlar. Çünkü onlara sorun oluşturan kişiler onların deyimiyle, kişinin psikolojisini bozan o kişiler diplerinde oldu...