logo

Yazılarınız buram buram Vezirköprü koksun!.. ( =Vefai TEK’ER=)


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Sevgili Vefai abi, duy bizi diye bağırsak da duymazsın ki,

Bize tembihlerdin taa 1970’li yıllarda “yazılarınız buram buram Vezirköprü koksun, çünkü biz Vezirköprü partisiyiz” derdi.

Bizde her hafta senin fırçanı yememek için ne yapar yapar yazılarımızda öyle veya böyle Vezirköprü sorunlarını işlemeye çalışırdık.

Ama Vefai abi, Vezirköprü argo deyimle “pert” olmuş. Yazılarımızı değil çığlığımızı bile duymuyorlar.

Biz gerek yazılarımızla gerekse çığlığımızla “Vezirköprü” diye bağırıyoruz ama duyan yok. Yazılarımızı ve çığlığımızı sanki taş duvarlara söylüyormuşuz gibi.

Onun için zaman zaman Vezirköprü dışına çıkıyoruz, bizi bağışla Vefai abi…

Geçen hafta sonu Durağan, Boyabat, Kastamonu istikametine bir yolculuk yaptım.

Vezirköprü-Durağan arasını giderken insan sanki ölümle savaş veriyor gibi.

Türkiye’de böyle nemelazımcılığa terk edilmiş yollar var mı acaba?..!.

Ayrıca bakıyorum ellerin memleketinde devlet inşaatları yükseliyor. Boyabat’ta Vezirköprü hastanesinden sonra inşaatı başlayan devlet hastanesi geçen hafta hizmete girmiş, Vezirköprü devlet hastanesi gibi milyonluk monte edilmiş malzemeleri sökülüp 12 tırla kaçırılmamış. Bu nedenle hastanenin inşaatı zamanında tamamlanmış.

Hem Kastamonu hem de Sinop yolu çağa uygun yollar haline getirilmiş. İnsan merak ediyor. Bizim memleketimizde de bu kadarcık olsa.!..

ORMANLARIMIZ

Çam ormanlarına bakınca insanın içi rahatlar. Ne yazık ki yem yeşil o güzelim çam ağaçlarımızı “çam kese böceği” hastalığı sarmış.

Çam kese böceği hastalığı saran çam dallarının Aralık-Ocak aylarında kesilip yakılarak imha edilmesinin gerekli olduğunu herhalde herkes bilir.

Aksi halde Şubat ayından sonra ana böcekler sargılama yaptığı ve hastalığın doğada ocak ayından sonra yapılacak imha çalışmasının bir işe yaramayacağı bilinen bir gerçektir.

Orman işletme müdürlüklerinin bu iş için ayrılmış bir ödeneği yok mudur?. Ormanlarımız bu hastalık karşısında çaresiz midir?..

Şu anda elimizde kalan tek milli varlığımız ormanlarımızdır.

İlgililerden beklentimiz ağaçların kurumasına neden olan bu hastalık karşısında duyarlı olunmasıdır.

SİYASET

2019 partili cumhurbaşkanlığı seçiminde yeniden parlamenter sisteme geçilmesi için Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına demokrasi güçlerinin çıkaracağı aday, özellikle CHP’nin “Bostancıyı dövmek değil de,  bostan yemek için” çıkaracağı aday ya İlhan Kesici ya da Metin Feyzioğlu olmalıdır.

Yanlış anlaşılmasın, CHP’de herkes cumhurbaşkanlığı yapacak niteliktedir.

AKP

Vezirköprü’de Akp de sular duruldu.

Artık hizmet bekliyoruz. Akp’de kongreler yapıldı.

Vezirköprü’de de sular duruldu.

Akp örgütünü Vezirköprü’de yarım kalan yatırımlar için kolları sıvamasını bekliyoruz.

Share
541 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mutlu Bayramlar!..

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kurban Bayramı'na geldik. Önümüzdeki hafta bayram yapılacak. Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Bu tatille birlikte geçtiğimiz yıl hastalık nedeniyle bir araya gelemeyen birçok kişi memleketine gelerek bayram yapacak. Vezirköprü'de kalabalık olmasını beklediğimiz yerlerden biri. Yazın sıcaklarının iyice bastırdığı günlerde yapılacak bayram ve beraberindeki tatil ilçeye biraz olsun canlılık getirmeyi de ihmal etmedi. Ne de olsa, Vezirköprülü bile olsalar gelenler artık yerli turist. Ufak tefek girişimlerle dışarıdan gelen turistlerin ihtiyaçları...
 • MUHALEFET, İNANDIRICI VE GÜVEN VERİCİ DEĞİLDİR!

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Muhalefeti eleştirmek kolay diyorlar da, muhalefet de çok tutarsız. İktidar kadar muhalefetin de inandırıcılığı yok. Muhalefet, “TBMM'nin hiçbir yaptırım gücü yok” diyor. Muhalefetin hiçbir önerisi dikkate alınmıyor ama muhalefet meclis çalışmalarına ve oylamalara katılıyor. Böylece TBMM'inden çıkan yasalar meşruluk kazanıyor. Muhalefet meclis komisyonlarına üye veriyor. Komisyon çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) üye veriyor. Kurulun çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Hakimler ve Savcılar ...
 • Geçen haftadan kalanlar..

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta değindiğimiz su, elektrik başta olmak üzere Telekom ve PTT üzerinden yaptığımız eleştirilere bir hayli tepki geldi. Gerçekten Vezirköprü'de hemen herkesin bu kurumlardan en az biri ile sıkıntılı bir anısı olmuş, halen devam edenler de var. Elektrik kesintilerinin sanayi kuruluşlarından hastaneye, ısınmadan soğutmaya (Hatta kuruyemiş satışına) kadar herkesi etkilediği dünyada bir de sıklıkla kesilen elektriğin cihazlara verdiği zararlardan bahsedenler oluyor. Bir saatlik elektrik kesintisinin Vezirköprü'ye maliyetini hesaplayab...
 • VEZİRKÖPRÜ’DE TURİZM KİLİTLİ

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kalemi elime alınca bu hafta olumlu, sevindirecek bir şeyler yazayım diye niyetleniyorum. Mesela tarım yöresi olan ilçemizde tarım için olumlu adımlar atılıyor. Şunlar şunlar yapılıyor diyebileyim. Pancar ekim alanları eskisi gibi genişleyecek, sevindirici müjde. Tütün ekim alanları da arttırılacak diyebilirim. Ayçiçeği, buğdayın yanı sıra nohut, fasulye ekimi de yapılacak, hatta fasulye, mercimek için paketleme tesisi kuruluyor diye yazabilelim. Mesela; söz verilen kenevir işleme tesisinin temeli atıldı diyebilelim. Ne müm...