logo

Yeni İmar Planı askıya çıktı!..

Yeni İmar Planı askıya çıktı!..

Vezirköprü Belediyesi tarafından yaptırılan 1/1000 ölçekli Vezirköprü şehir içi revizyon ve ilave uygulamalı imar planı Samsun Büyükşehir Belediye’nin Ocak ayı toplantısında kabul edilerek askıya çıkarıldı.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 55. Madde olarak görüşülerek karara bağlanan 1/1000 ölçekli revizyon ve ilave uygulama imar planı ve plan açıklama raporunu uygun gören, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık Komisyonları raporu oybirliği ile kabul olundu.
1994 yılında bu yana ilk kez ele alınan ve son birkaç yıldır tamamlanmasına çalışılan yeni imar değişikliğinin Vezirköprü’nün yaklaşık 20 yıllık inşaat ve gelişmesini etkileyeceği, bu yüzden imar planına itiraz edeceklerin askıdan inmeden planı incelemeleri gerektiği belirtiliyor.
Vezirköprü Belediyesi imar komisyonunun titiz çalışmasıyla tamamlandığı ifade edilen yeni imar planında vatandaşların lehine olacak şekilde düzenlemelerin yapıldığı belirtiliyor.
30 gün boyunca askıda kalacağı belirtilen imar planlarını görmek isteyen vatandaşlar Vezirköprü Belediyesi’nde bu planları görebilecekler.
Kabul edilen yeni imar planı itiraz süresi sonunda kesinleşecek.

Share
62 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?