logo

Yeni kurulan Demokratik Parti Samsun’da Hızla Gelişiyor 20 Aralık 1970 Pazar

Yeni kurulan Demokratik Parti Samsun’da Hızla Gelişiyor 20 Aralık 1970 Pazar

Bir süre önce A.P.’den istifa ve ihraç yoluyla ayrılmış 35 milletvekili ile 5 senatör, öteden beri beklenen Demokratik Parti’yi kurmuşlardır.
Geçtiğimiz Cumartesi günü Saat: 15’de Cevdet Önder tarafından İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına beyannamesi verilen DP’nin kurucuları arasında üç ilin belediye başkanı da bulunmaktadır.
Samsun Belediye Başkanı Kemal Vehbi Gül’ün de yer aldığı 68 kişi, DP kurucuları olarak beyannameyi imza etmişlerdir.
Samsun’un çok ilçesinde kurulmakta olan DP Samsun’da da İl Genel Meclis daimi üyeliğini kazanmıştır.
Samsun’da hızla gelişmekte olan DP’ye eski Samsun milletvekili Şevki Yücel ile Vezirköprü’den daimi encümen üyesi Faruk Uluçay ve Kavak’tan Akif Çelikkan’ın da katıldıkları, Çarşamba’da kurulmak üzere faaliyete geçildiği bildirilmektedir.

Tehlikeye davetiye!..
Yıkılmak Üzere Olan Hükümet Binasından Adliye Kaçarken Diğer Daireler Giriyor
Cezaevine doğru meyilli hükümet konağı (her an göçer, tehlikelidir) raporu üzerine Adliye daireleri tarafından boşaltılırken, ilköğretim müdürlüğü, Jandarma, halk eğitim gibi daireler de binaya taşınmaktadır. Nüfus memurluğu da orta kata inmiştir. Fakat tehlike nasıl bertaraf edilmiştir ki, bu dairelere oraya iskân müsaadesi verilmiştir, anlaşılamamaktadır.
Tütün Ekicileri Başbakana Muhtıra Verecek
İzmir merkez Ziraat Odası’ndan bir heyet Pazartesi günü tütün piyasası ile ilgili dert ve dilekleri kapsayan bir muhtırayı Başbakan Demirel’e vermek üzere Ankara’ya gidecektir.
Boyabat’ta Bir İmamı Öldürdüler
Boyabat Yaylacık köyünden 23 yaşlarında hafız Mehmet Çadırcı, köylerinin yaylası olarak kullanılan Çetmi yaylasında domdom kurşunuyla vurularak öldürülmüştür.
Sadece Ramazan ayına mahsus olmak üzere İmam duran Hafız Mehmet Çadırcı, gece saat 12 sıralarında yanındaki arkadaşıyla uyuduğu bir sırada bir domdom kurşunuyla karnından vurularak öldürülmüştür.
Yapılan tahkikat sonucunda öteden beri araları açık bulunan, ölen hafızın eniştesi M.K. sanık olarak tutuklanmıştır. Tahkikat yürütülmektedir.
Koyun otlatan çoban
Kayadan Düşüp Öldü
İlçemizin İncesu köyünde Mehmet Ünal isimli bir şahıs koyun otlatırken, uçurumdan muazenesini kaybederek düşüp ölmüştür.
Savcılık olaya el koymuştur. Koğuşturma devam etmektedir. Mehmet Ünal’ın muhtarın oğlu olduğu öğrenilmiştir.
Hac Milli Komitesi
Hicaza Gitmenin Yasaklanmasını İstedi
Bu yıl Suriye ve Suudi Arabistan’da hüküm süren Kolera salgını sebebiyle hacca gidilmemesi için “Hac Milli Komitesi” Bakanlar Kuruluna müracaat etmiştir.
Uzun süredir Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Hac Milli Komitesi üyeleri arasında cereyan eden görüşmeler neticelenmiş ve bu yıl haccın yasaklanması için Bakanlar Kuruluna başvurulmuştur.
Meclis 16,5 Saat Çalışarak Demirel Hakkındaki Komisyon Raporunu Kabul Etti
Geçen hafta Çarşamba ve Perşembe günü 16,5 saat çalışan TBMM, Başbakan Süleyman Demirel’in hakkında kurulmuş komisyonun raporunu kabul ederek, meclis soruşturmasına gerek olmadığı kararını vermiştir.
Adam Öldürmekten Sanık Gölköy’lü Yargılandı
İlçemizin Gölköyünde bundan bir süre önce bir cinayet işlenmişti.

Share
59 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?