logo

Yeni Mahalledeki Trafik Çalışması Esnafın Tepkisine Neden Oldu

Yeni Mahalledeki Trafik Çalışması Esnafın Tepkisine Neden Oldu

Yeni Mahalle Ayşe Hanım Caddesi mevkiinde başlatılan trafik düzenlemesi esnafın tepkisine neden oldu.

İlçemizin Yeni Mahalle Ayşe Hanım Caddesi mevkiinde Cuma günü öğlenden sonra bölgedeki trafiğin düzenlenmesi amacıyla zabıta ekiplerince başlatılan çalışma, bölge esnafının tepkisine neden oldu.

Yeni Mahalle Ayşe Hanım Caddesi altında başlatılan çalışmaya tepki gösteren vatandaşlar uygulamadan duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

Konuyla ilgili olarak gazetemize konuşan bölge esnafı, “Yolun ikiye bölünmesini istemiyoruz. Buraya gelen müşterilerimiz araçlarını park edemeden geçip gidiyor. Biz bu duruma tepkiliyiz. Biz kendi araçlarımızı bölgeye getirmiyoruz ki müşterilerimize trafik akışında sıkıntı olmasın diye. Bu uygulamayı doğru bulmuyoruz.” Dedi.

Yeni Mahalle Mezarlığı girişinden sanayi kavşağına kadar yapılan çalışma kapsamında zabıta ekipleri ise; “Trafik akışındaki düzensizlik nedeniyle vatandaşlarımızdan çok fazla şikâyet alıyorduk. Trafiğin akışını sağlayabilmek, yayaların yaya kaldırımlarını düzgün kullanabilmeleri amacıyla bu çalışmayı başlattık. Buradaki amacımız trafik akışını düzene sokmak. Biz esnafımıza zorluk çıkartmak niyetinde değiliz. Ancak esnafımızın da bunu anlamasını bekliyoruz.”dediler.

Share
66 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?