logo

Yeni Yıl Kar Bereketi İle Geldi 6 Ocak 2002 Pazar

Yeni Yıl Kar Bereketi İle Geldi 6 Ocak 2002 Pazar

Geçen yılın kurak geçmesine, ekonomik bozukluklara rağmen, 2002 yılı yağış bereketi ile geldi.
İlçemize ve de ülkemize müthiş kar yağdı. Okullar tatil edildi. Tahtaköprü, Sarıdibek, Öğürlü, Kapaklıeşme, Susuz gibi köylerin yolları kapandı. Köy hizmetleri araçları kapanan köylerin yollarında çalışıyor.
Elektrikler çoğu köylerimizde yanmadı. Telefonlar kesildi. Televizyonlar arızalandı.
Ekonomi
Gazeteler rahatlatıcı haberler verirken muhaliflerin (kendileri de yaptığı için) partizanlıkların üzerine gitmedikleri görülüyor. İktidar (nasıl olsa onlarda var diye) umursamıyor zaten…
İhracatın artışı. Ecevit’in Amerika Seferi, lMF’den 16 milyar, doların geleceği haberi, doları bir milyon dört yüz bin seviyesine düşürüşü de iyi haberler.
Ankara’nın tasarrufu
Halka tasarruf önerenler, kendileri har vurup harman savuruyorlar ki, buda eşyanın tabiatına aykırı…
Anap’ın yeni bir durum yaratılmasına ilişkin önerileri de ilgi bulmadı.
Ne bakanlık, ne milletvekili sayısı azaltılıyor. Partizanlara çalışmadan işe dahi gitmeden maaş almaları da muhalefeti ilgilendirmiyor. Önlenemiyordu.
Eski millet­vekilleri de çalışma­dan millet devlet kesesinden her ay mil­yarlar alışları da ilgi çekmeden Anayasa­ya giriyor. Araba saltanatları, Avrupa seyahatleri, dış görev­lere dil bilmeyenlerin bile dolduruluşu, loj­manlar, yazlıklar muayyen partizan zümrelerin sömürü yolu olarak devam ediyor.

Samsun SSK’da Vezirköprülü Doktor
Vezirköprülü genç bir doktor Samsun SSK hastanesine atandı.
Op. Dr. Şakir İğci daha önce Çorum’da Genel Cerrahi dalında görev yapıyordu.
Kuşçular Yangınzedelerine İlgi Ve Yardım..
Kuşçular köyünde, kaza sonucu çıkan yangında zarar gören dört aileye Kaymakamlığın 50 şer milyon lira yardım yaptığı, Kaymakam Şevket Cinbir’in de sabaha kadar yağmur altında olay yerinden ayrılmadığı belirtiliyor.
İlgililer, kazazedelerin evlerinin bahara kadar da yapılacağını, belirtiyorlar.
Evleri yananlardan Necmi Bolat İzmir’de, diğerleri Mahmut Bolat, Muzaffer ve Nazım Yirik’te köyde bulunuyor. Zararında, 60-70 milyar civarında olduğu belirtiliyor.
Diyaliz için ilgililerden umut…
Son dakika!..
Kaymakamlık – Belediye işbirliğinden Diyaliz hastalarına müjde… Diyaliz kanalizasyonu yapılıyor
Gazetemiz baskıya verilirken Belediye Başkanı Suat Binici cepten aradı.
Diyaliz hastalarına müjde olacak haberi verdi.
“Kaymakamlık Belediye işbirliği ile hastane kanalizasyonuna başladık. Hastalarımıza bu olumlu haberi verebilirsiniz.
Kaymakam Şevket Cinbir de:
-Kanalizasyon yapılacak, ama makinanın çalışmasıyla iş bitmiyor, hasta dört saat orada kalacak durumun yerinin ona göre hazırlanması lazım. Diyaliz Makinesini satan şirket Pazartesi geliyor. Makineyi alanda Şükrü Özdemir değil. İki hafta içinde her şey hazırlanacak.
Havza yolunda, donmuş buzlu yol­larda saatlerce işken­ce… Kavak, Ladik, Vezirköprü’den gelen hastaların; Havza Hastanesi’nde7-8 saat çile dolduruşları…
Düşünün Vezirköprü Hastanesine yüz milyarlarca liraya güzel bir şekilde yapılmış yüz yataklı ek binanın sırf kanalizas­yonu bağlanmadığı için; tuvaletleri çalışmıyorsa, bu modern yapıya tuvaletleri ça­lışmadığı için hasta yatırılmıyorsa;
Birçok diyaliz hastasına (böbrekleri­ni temizleyecek) diya­liz makinesi çalıştırılıp hizmet vermiyorsa; insanlar çileli yollardan Havza’ya gönderilmek mecburiyetinde bırakılıyorsa, bundan yöresel bir uyuşukluk, bir vurdumduymazlık yok mudur?
Biz bu kronik hatayı kimseye ihale etmek istemiyoruz. Kökeninde inşaatı (Bayındırlık Samsun Müdürlüğü dahil) yapanlarda da olsa…

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?