logo

Yeni yol YOK!

Yeni yol YOK!

yolVezirköprü – Havza arasındaki yolun yapımında talep edilen tünel ve viyadük reddedildi.
Daha önce de İlçe Başkanı H. İbrahim Doğan gazetemize konuyla ilgili açıklama yaparak, yolun genişletilerek virajlarının azaltılacağını kaydetmişti.
Geçtiğimiz hafta Tır Nakliyecileri Kooperatifi Başkanı Yaşar Uzun’un sorusundan bir gün sonra çarşamba günü gelen yazıda; “talep edilen güzergahta tünel ve viyadük gibi büyük sanat yapılarının olması gerekliliği, ilgili kesimde büyük sanat yapılarının zayfı jeolojik birimlerde inşa edilecek olması nedeniyle güçlü destekleme elemanlarıyla projelendirme zorunluluğu buna istinaden yapım maliyetleri göz önüne alındığında, talebiniz Genel Müdürlüğümüzce uygun görülmemiştir.” Dendi.
Karayolları Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdürü yardımcısı Selçuk Urçar imzasıyla 15 Şubat tarihiyle gönerilen yazı, 21 Şubat’ta ilçemize ulaştı ve ilçemizde büyük etki yaptı.
Maliyet hesabının Vezirköprü halkı tarafından “Türkiye’nin her yeri maliyet hesabı göz önüne alınmaksızın yapılırken, iktidar her yerde yol yaptığından bahsederken iş Vezirköprü’ye geldiğinde neden yapılmıyor?” tepkisi özellikle sosyal medyada geniş yer aldı.
Vezirköprü sivil toplum kuruluşlarından zamanın Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı tarafından istenen raporlar 15 Kasım 2016’da yazılan yazıyla Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’ne iletilmişti.
Ancak 2 hafta önce AKP İlçe Başkanı H.İbrahim Doğan, yolun güzergahında ve tünel ve viyadük yapımı konularında olumlu görüş çıkmayacağını, yoldaki virajların düzeltilerek rahat bir yol hailne getirileceğini açıklamıştı.

Share
1190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?