logo

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Vezirköprü’ye Geldi… Erbakan; “10 Milyon Toplam İşsiz Yunanistan’ın Nüfusundan, Avrupa’daki Pek Çok Ülkenin Nüfusundan Fazla”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Vezirköprü’ye Geldi… Erbakan; “10 Milyon Toplam İşsiz  Yunanistan’ın Nüfusundan, Avrupa’daki  Pek Çok Ülkenin Nüfusundan Fazla”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Pazartesi günü akşam saatlerinde Vezirköprü’ye gelerek parti binasının açılışını yaptı.
Fazıl Ahmet Paşa Mahallesi Bankalar Caddesi Denizbank üstündeki parti binasının açılışı için ilçemize gelen Erbakan partililer tarafından parti önünde karşılandı.
Açılış öncesinde Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Fatih Koç kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Fatih Koç; “Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın açılışımızda olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.” Dedi.
Ardından konuşma yapan Genel Başkan Fatih Erbakan ise; “Bizim diğer partilerden farkımız elimizde kapı gibi iş bitirme belgelerimizin olması. Adeta altın yaldızlı referanslara sahip olmamız 50 senelik milli görüş tarihinde tertemiz bir geçmiş ve yine bu referanslarla, bu iş bitirme belgeleriyle, bu tertemiz geçmişimizle çok sağlam, çok güçlü bir geleceği Yeniden Refah Partisi olarak vaat ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.
Erbakan; “Milli görüş tarihide ne zaman milli görüş iktidar ortağı olmuşsa kendisi tek başına hiçbir zaman iktidar olamadığı halde koalisyon ortaklığı yapmasına rağmen ne zaman eline yetki geçtiyse milli görüş Erbakan hocamız mazlumun, ezilenin, fakirin, gariplerin, dar gelirli milyonların yüzünü güldüren bir yönetimi ortaya koymuştur.” Dedi.
Fatih Erbakan; “54.hükümet dönemindeki önce millet anlayışının hayata geçirildiği adımlar, işçiye memura, emekliye dünyanın başka hiçbir yerinde görülmemiş maaş zamları yapıp, dar gelirli milyonlar tarihte hiçbir zaman Erbakan hocamızın başbakanlığı dönemindeki gibi rahat bir nefes almadı. O dönemdeki bolluk ve bereketi bir daha hiçbir zaman yaşamadı.” İfadelerini kullandı.
Erbakan hocamız havuz sistemiyle, denk bütçeyle dış güçlere, faize gidecek milyarlarca doları oradan kurtardı diyerek sözlerini sürdüren Erbakan, “Bu kaynakları asıl sahibi olan millete aktardı. Böyle olunca işçinin, memurun, emeklinin alım gücü arttı. Cebine para girdi.” Dedi.
Erbakan, “Aynı zamanda çiftçiye ve köylüye tarihte görülmemiş oranda taban fiyat artışları yaptı. 11 ayın içerisinde mahsül 2-3 misli para etmeye başladı. İnsanların alım gücü arttı. Bu sefer insanlar gittiler çarşı pazara esnafın yüzü güldü. Böylece ekonominin çarkları en aşağıdan en yukarıya dönmeye başladı.” İfadelerini kullandı.
İşsizlik konusuna da değinen Erbakan; “1,5 Milyon üniversite diplomalı işsiz, 10 Milyon toplam işsiz Yunanistan’ın nüfusundan, Avrupa’daki pek çok ülkenin nüfusundan fazla. Bu sorunu çözmek için bundan 45 sene önce Erbakan hocamız 200’den fazla fabrikanın temelini attı. Bunlar neden yapıldı? Bugün olduğu gibi bu milletin evlatları kömür torbasına, erzak torbasına, sosyal yardımlara, sadakalara, belediyenin, valiliğin, devletin yapacağı yardımlara, muhtaç olmasın, bu milletin evlatları Allah’tan başka kimseye muhtaç olmadan doğup büyüdüğü toprakta alnının teriyle rızkını kazansın diye.” Şeklinde konuştu.
Erbakan, “Eğer o hamleler milli görüşe engel çıkartılmasa, milli görüşün önü kesilmese 76’dan 2021’e kadar 45 sene aynı hızla devam etse bugün Türkiye, Norveç’in, Kanada’nın daha ilerisinde bir seviyede olacaktı. Dediğim bu hizmetler yapılsa biz daha ileride olacaktık.” Dedi.
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan; “Asgari ücret açlık sınırının altında. Emekli maaşı iki kişilik bir karı koca için bile açlık sınırının altında. Vatandaşın bankalara borcu Ak Parti iktidara geldiğinde 6 Milyar liraydı. Geçen sene 2020 yılının sonunda 943 Milyar lira oldu. Boğazımıza kadar borca battık, aç kaldık, işsiz kaldık.” İfadelerine yer verdi.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?