logo

Yer bulunursa Vezirköprü Panayırı 21 Eylül’de Yapılacak 22 Ağustos 1971 Pazar

Yer bulunursa Vezirköprü Panayırı 21 Eylül’de Yapılacak 22 Ağustos 1971 Pazar

Vezirköprü’ye sonbahar hareketliliği sağlayacak olan panayırın 21 Eylül 1971 günü başlaması kararlaştırılmışsa da ancak bugüne kadar gerekli yer bulunamadığı için yapılıp yapılmamasında tereddüt edilmektedir.
Belediye yöneticileri elektriğin voltaj düşmeden gidebilecek panayır alanı aramaktadırlar.
Cezaevi arsasında yapılmasına; elektrik gitmeyeceği için uygun görülmeyen panayır için gerekli yerin nereden bulunacağı merak konusu olmuştur.
Yer bulunduğu takdirde 21 Eylül Salı günü başlayacak olan panayırın birinci gününden dördüncü gününe kadar emtia alışverişi yapılacak, beş ve altıncı günleri de güreşler düzenlenecektir.

Vezirköprü Orman Ürünleri Fabrika Müdürü Atandı ve Geldi
İlçemize yapılacak üç orman ürünü fabrikası için beklenen fabrika müdürünün Vezirköprü’ye geldiği memnuniyetle öğrenilmiştir.
Bilindiği gibi Vezirköprü’ye kereste, yongalif ve kontralit olmak üzere üç fabrikanın yapımı Orman Bakanlığı sırasında büyük bir gayretle çalışan Samsun Milletvekili Hüseyin Özalp tarafından gerçekleştirilmiş, plana aldırılmıştır. Özalp’in düşmesiyle fabrikanın da Vezirköprü’den alınacağı korkusu taşıyanlar her an endişe içinde bulunmuşlar, fakat gerek bakanlıktaki Vezirköprülülerin gerekse ilçemiz Orman İşletmesi görevlilerinin çalışmaları durmamıştır.
Geçtiğimiz hafta tapusunun alındığını bildirdiğimiz orman ürünleri fabrikasının 162 dönümlük arsasında gerekli çalışmaları bundan böyle fabrika müdürlüğüne atanmış Sayın Ahmet Ali Aydın’ın sürdüreceği öğrenilmiştir.
Bolu orman fabrikasından Vezirköprü orman ürünleri fabrikasına atanan Sayın Mehmet Ali Aydın’a başarılar diler fabrikamızın ilk müdürü olması dolayısıyla kendisini ayrıca kutlarız.
Sinemada cinayet!…
Sinemaya girmekte direnen çocuk yediği yumrukla öldü
İlçemiz saray sinemasında feci bir olay olmuş, sinemaya biletsiz girmek isteyen 16 yaşında bir çocuk sinema kapıcısı ile kavgaya tutuşmuş, bu arada yediği yumrukla komaya girmiş, kurtarılamayarak ölmüştür.
İlgili mercilerden aldığımız bilgiye göre: 16 yaşında (Ovacıklı marangoz H.Y.’un) oğlu S.Y. sinemaya biletsiz girmek isteyince, sinema kapıcısı (Kefağa adıyla maruf) M. A. görevi icabı engel olmaya çalışmış, gene iddialara göre kavgaya tutuşmuşlardır. Ancak kavga esnasında bir yumruk yiyen S.Y. kurtarılamayarak ölmüştür.
Çocuğun ölümünden habersiz olan M.A. evinden getirilerek tutuklanıp adliyeye verilmiştir.
Bu arada sabahtan olayın şahitleri: S.A., görevli belediye zabıta memurları: A.Ç., M.Y. olayı gördükleri şekilde anlatmışlardır. Komaya girmiş A.G.’da (Ben çocuğu kucağımda hastaneye kadar götürdüm. Tek kelime konuşamadan öldü) demiştir.
Yapılan yargılaması sonunda sanık M.A. 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı öğrenilmiştir.
Vezirköprü 1971 Albümü İçin İlgi Artıyor
Vezirköprü için ilk defa tarihi, ticari, coğrafi ve turistik durumları ile içinde yaşayan insanlarını bir kitap altında toplamak amacıyla yapılmakta olan (Vezirköprü 1971 Albümü) için ilgi günden güne artmaktadır.
Hergün vatandaşların yeni yeni talepleri ile karşılanmakta, bir daha kolay kolay yapılmayacak böyle bir eserde yer almak isteyenlerin matbaaya telefonları devam etmektedir.
Alınan telefonlar sıraya konmakta, ilçenin en iyi fotoğrafçılarıyla talep sahiplerinin ve firmalarının fotoğrafları çekilmektedir.
Şimdiden çok zenginleşen fotoğraf ve yazı durumlarıyla bile basılacak duruma gelmiş olan Vezirköprü albümünün hazırlıklarını görenler, hayret ve takdirlerini belirtmekte, (Böyle bir eser Vezirköprü’ye büyük bir kıymet olacaktır) demektedirler.
Facia!….
Vezirköprü Doktorsuz Kalıyor
Bu bir facia değil midir? 75 Bin nüfuslu koca bir ilçe önce iki doktora kalmıştır, sonradan bu doktorlardan birinin askere gitmesi, diğerinin de hakkı olan izni kullanmaya başlamasıyla doktorsuz kalmaktadır.
Sağlık Bakanlığı’nın hanım bakanının bu reform kabinesi sırasında duruma kökten bir çare bulma yoluna gitmesini beklemekteyiz.
Kaymakam Yazar:
Vezirköprü Sorunlarıyla İlgili Bir Toplantı Yapacak
Gazetemize ilçemiz sorunlarıyla ilgili bilgiler veren Vezirköprü Kaymakamı Adil Yazar, ana konularla ilgili bir toplantı düzenleyeceğini bildirmiştir.

Share
31 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?