logo

Yıllardır ikinci noter ihtiyacı olduğu belirtilen ilçemizde yılbaşından sonra yeni bir noterlik kurulacağı öğrenildi. Vezirköprü’ye 2. Noter geliyor!..

Yıllardır ikinci noter ihtiyacı olduğu belirtilen ilçemizde  yılbaşından sonra yeni bir noterlik kurulacağı öğrenildi. Vezirköprü’ye 2. Noter geliyor!..

İlçemizde uzun süredir yoğunluk nedeniyle yaşanan NOTER sıkıntısı çözüme kavuşuyor.

Özellikle araç satış işlemlerinin noterlerde yapılmaya başlamasından sonra artan yoğunluk nedeniyle vatandaşların sık sık şikayetlerine neden olan noter hizmetlerindeki aksama çözüme kavuşacak.
Edinilen bilgiye göre; Adalet Bakanlığı’nda Bakan Abdülhamit Gül’ün de imzaladığı yeni noterlik kurulan yerlerden biri de Vezirköprü.
Vezirköprü’deki ihtiyacın artması sebebiyle yoğunlaşan noter işlemleri nedeniyle alınan kararın uygulamaya geçmesinin ise yılbaşını bulacağı belirtiliyor.
Vezirköprü’de daha önce de dile getirilen noterlik işlemlerindeki aksama nedeniyle ikinci noter açılması, ikinci sınıf noterlik olan Vezirköprü’de işlem sayısından dolayı yapılamamaktaydı.
İşlem sayısının artması nedeniyle yeniden gözden geçirilen yerlerden biri olduğu öğrenilen Vezirköprü’de ikinci noter önümüzdeki yıl faaliyete geçecek.

Share
76 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?