logo

YOL ve SINAV’larda gelişme olacak mı?

YOL ve SINAV’larda gelişme olacak mı?

AKP İlçe Başkan H.İbrahim Doğan geçtiğimiz hafta Ankara’da düzenlenen İlçe Başkanları toplantısına gitti. Toplantıdan önce Ankara’da bir takım görüşmelerde bulunan Doğan; özellikle Havza-Vezirköprü yolu ve Vezirköprü’nün Sınav Merkezi olması için görüşmelerde bulundu.

Vezirköprü’nün iki önemli problemi olan YOL sorunu ve SINAVLAR için Ankara’da görüşmelerde bulunan AKP Vezirköprü İlçe Başkanı H.İbrahim Doğan umutlu haberlerle döndü.
Vezirköprü’ye dönüşünde kendisiyle görüştüğümüz Doğan; yol ve sınav merkezi konularında ilerleme kaydedildiğini söyledi.
YOL SORUNU
Vezirköprü-Havza arasındaki yolda yapılacak çalışmalar için Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdür Yardımcısı Bekir Keleş ile Karayolları Etüt Proje ve Çevre Daire Başkanı Hüsamettin Kırcı ile görüşme yapan Doğan burada yapılan görüşmeler sonucunda 2017 sonuna kadar çalışmKeleş, Kırcıaların başlayacağı konusunda bir fikir birliği sağlandığını kaydetti.
Vezirköprü- Havza arasındaki yolda tünel ve viyadüklerle kısa ve kolay bir ulaşım sağlanması için uğraş verdiklerini dile getiren Doğan:
– Ancak, öğrendik ki, zemin kireçmiş. Bu durum hem yapılacak işin maliyetini yükseltiyor, hem de yapılacak yolun veriminin düşük olmasına neden oluyor. Üstelik yine zeminden kaynaklı olarak yapım süresinin de normal yoldan çok daha uzun süreceği belirtiliyor. Dedi.
Vezirköprü-Havza arasındaki mevcut güzergahın fazla değişmeyeceğini; yapılacak çalışmalarla virajların kalkalacağını ve rahat bir yol olacağını belirten Başkan Doğan:
– Ulaşımı çok rahat bir duble yol yapılacak. Projenin bu yıl sonuna kadar bitirilmesine çalışacağız. 2015’te başladığımız çalışmalarımız en geç önümüzdeki yıl tamamlanacak. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Dedi.
Vezirköprü – Havza yolunun mevcut durumunun kötü olması nedeniyle vatandaşların sıkıntı çektiklerini sorduğumuz Başkan Doğan:
– Bu sıkıntıyı hepimiz çekiyoruz. Pek çok vatandaşımızın arabalarının camları kırıldı. Yol düzgün değil. Yolun yeniden yapılması inşaatıyla birlikte 2 yıl kadar sürer. Ben de Karayolları’na konuyla ilgili olarak çalışma yapılması isteğimizi ilettim. Dedi.
Başkan Doğan; 2 yıl daha kullanılacak olan mevcut yol için sıcak kaplama istediklerini de sözlerine ekledi.
SINAV MERKEZİyol
Özellikle geçtiğimiz yıl sınava girmek için Havza’dan sonra Kavak’a da gitmek zorunda olan Vezirköprülülerin büyük tepkisine neden olan SINAVLARIN VEZİRKÖPRÜ’DE YAPILMASI için de ÖSYM Daire Başkanı Mehmet Özveren ile görüşen H.İbrahim Doğan:
– İlçemizde sınavların yapılması için Mehmet Bey’le görüştük. Kendisi de Havzalı. Bu bizim bölgemizi iyi tanıması açısından bir şans. Mehmet Bey, konuyla ilgili çalışma yapacaklarını kaydetti. Ancak, Sınav Merkezi olma kararı YÖK Yönetim Kurulu kararı ile oluyormuş. İyi bir dosya hazırlayarak kuruldan olumlu karar çıkması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydettiler. Hazırlanacak dosyada Vezirköprü’den sınavlara giren öğrenci sayısından, güvenlik ve personele kadar ayrıntılı bir rapor olacak. Çalışmalar sonucunda Vezirköprü’de de sınavların yapılması için adım atılmış olacak. Dedi.
Başkan Doğan, tüm bu görüşmelerin kısa vadeli olamayacağının altını çizerek; “Ankara’ya bu konular için birkaç kez daha gitmemiz gerekiyor. İşin peşini bırakmayacağız. Gerek Bakanımız Çağatay Kılıç, gerek çiğdem Karaaslan, gerekse Milletvekillerimiz konuyla ilgili bilgi sahibiler. Samsun’dan başlayarak işin takipçisi olacağız. Belediye Başkanımızla birlikte istişare içerisinde bu işleri aşacağımıza inanıyorum. Dedi.

Share
1255 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?