logo

Yolspor’u 2 golle geçen Vezirköprü Belediyespor Yarışı bırakmıyor..

Yolspor’u 2 golle geçen Vezirköprü Belediyespor Yarışı bırakmıyor..

Geçtiğimiz Pazar günü Vezirköprü Belediyespor sahasında Samsun Yolspor’u konuk etti.

Pazar günü saat 13.00’da başlayan maçta Vezirköprü’lü sporseverler statta oturacak yer bırakmadı.

Maça hızlı ve kontrollü başlayan ekibimiz, Samsun Yolspor oyuncularına pozisyon vermedi. Saha içinde adam dağılımı ve alan kapatmayla rakibimize fazla topla oynama şansı tanımadı.

Vezirköprü Belediyespor yarım saat boyunca rakibe göz açtırmadı. Uzaktan şutlarla etkili olmaya çalışan ekibimizin çabaları sonuçsuz kaldı.

  1. dakikada ileri uç oyuncumuz Serhat Ateş kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu direğin yanından auta attı ve şut sonrasında kısa süreli bir sakatlık yaşadı.

Ender gelişen Samsun Yolspor ataklarında gelişen pozisyonda ceza sahası içinde yapılan basit bir faule hakem Samsun Yolspor lehine penaltı verdi. Taraftarlardan ve oyunculardan büyük tepki alan hakem kararını değiştirmedi. Kullanılan penaltıyı kalecimiz Ali kurtarırken, rakibimiz skor avantajını sağlayamadı.

  1. dakikada sağ kanattan ceza sahasına giren Vezirköprü Belediyespor oyuncusu Ceyhun ayağına darbe alarak yerde kaldı ve hakem yeniden penaltı noktasını gösterdi.

Topun başına geçen oyuncumuz Okan Yılmaz topu ve kaleciyi farklı köşelere göndererek skoru 1-0’a getirdi.

İlk yarıyı önde kapatan temsilcimiz bu moralle soyunma odasına gitti.

İkinci yarıya baskılı başlamak isteyen Samsun Yolspor 50. dakikada kalecimiz Ali’nin yapmış olduğu müdahale sonrasında yeniden penaltı kazandı. Kalecimiz Ali’nin doğru köşeyi bilmesi ve iyi refleksi topun ağlara gitmesini önledi.

Bu kurtarış ile Vezirköprü Belediye-spor’un motivasyonunu artırdı ve oyunun kontrolünü yeniden alarak oyuna hükmetti.

  1. dakikada Yusuf yerini Mustafa Uysal’a bıraktı. 84. Dakikada Besim’in yerine Vedat oyuna dâhil oldu.

Hakem maça 4 dakika uzatma süresi verirken 90+2’de Mustafa Uysal, topu sürerek ceza sahası içine girdi ve düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi.

Eksiklikler….

Geçen haftalarda olduğu gibi yine bu haftada sahada herhangi bir sağlıkçı ve ambulansın olmaması dikkat çekti. Hiçbir spor, sporcunun sağlığından önemli değildir. Varsın olmasın karşılaşma, her şeyden önce sağlık gelir. Sorumlu her kimse görevini yapmaya davet ediyoruz.

Saha içerisinde antrenmanda kullanılan kaleler dışarı çıkarılmadı, ne önceki haftalarda ne de bu hafta. Bu nedenlerden dolayı yaşanacak herhangi bir sağlık sorununda sorumlu arayacaklar, lütfen biraz daha duyarlı olalım.

Bu haftaki iç saha maçımızda yerel basın mensupları da sahaya alınmadı. Sezon başından bu yana takip ettiğimiz Vezirköprü Belediyespor iç ve dış sahadaki maçlarda herhangi bir problem yaşamadan saha içine kadar girip görüntü alıp, maç sonunda ilgili kişilerle sıcağı sıcağına röportaj yapıyorduk. Uy-gulamanın keyfiyetine anlam verilemedi.

Share
474 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?