logo

Yukarınarlı Mahallesi yolu neden yarım kaldı?

Yukarınarlı Mahallesi yolu neden yarım kaldı?

İlçemizin büyük mahallelerinden olan Yukarınarlı Mahallesi içerisinden geçen yolun yapılmış halinin güzel olduğunu söyleyen vatandaşlar; mahallenin içerisinden geçen yolun virajlarının oluğu gibi kalmasına anlam veremiyor.

Vezirköprü’nün büyük mahallelerinden Yukarınarlı Mahallesinin yolu ana yol ayırımından itibaren yapıldı. Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yolun en tehlikeli kısmı olan caminin biraz altındaki virajlara ise dokunulmadı.

Aynı zamanda Vezirköprü’nün önemli mesire alanlarından olan Kunduz yolunun da geçtiği Yukarınarlı mahallesi içindeki yol özellikle büyük araçların geçişinde sıkıntı yaşanmasına yol açıyor.

Yol ayırımındaki tek araç geçişine izin veren dar köprüden sonra genişleyen ve asfaltlanan yol Yukarınarlı Mahallesi çıkışına kadar düzeltilmiş durumda.

Yukarınarlı Mahallesi sakinleri ise:

-İki viraj var, yıllardır bir çok kaza yaşanmasına neden oldu. Bir türlü çözülmedi. Yol çalışması yapılırken bu virajların da çözüleceğini düşünmüştük. Ancak bir gelişme olmadı. Yorumunu yaptılar.

Görüşlerini aldığımız mahalle sakinleri virajların kalkması için mahallelerindeki yer sahipleriyle de bir görüşme yapılmadığını, yer sahiplerinin konuya duyarlı davranacaklarına inandıklarını belirttiler.

Share
705 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?