logo

Yurt çapında meydana gelen orman yangınlarına müdahalede Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de önemli rol oynadılar. Yangın Neferleri Evlerine Döndü

Yurt çapında meydana gelen orman yangınlarına müdahalede Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de önemli rol oynadılar. Yangın Neferleri Evlerine Döndü

Ülkemizde bir dönem yurdun çeşitli noktala-rında çıkan orman yangınlarına mücadele etmek amacıyla giden Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü personeli geçtiğimiz hafta ilçemize döndü.

Yurdun birçok bölgesinde çıkan orman yangınları nedeniyle yangın söndürme ekipleri canla başla çalışarak orman yangınlarını kontrol altına aldı.
Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 1 arazöz 4 personelden Anıl Coşar, Serdar Demirdağ, Mustafa Uygun, İsmail Köse’den oluşan ekip ilk olarak Adana-Karaisalı bölgesinde 6 gün boyunca süren yangınla mücadele etti.
Bir diğer ekip olan Emre Öztürk, Ali Keskin, Tahsin Dalgıran, Uğur Arslan’dan oluşan ekip ise 1 Arazöz 4 personel ile 2 gün boyunca Denizli-Buldan bölgesinde çıkan yangına müdahale etti ve yangın uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınarak söndürdü.
Bu yangınların ardından daha sonra Aydın-Karacasu Bölgesindeki yangın bölgesine geçen ekip 6 gün boyunca burada çıkan yangınlarla mücadele ederek söndürdü.

Son olarak Muğla-Yatağan bölgesinde çıkan yangına da mücadele eden ekipler buradaki yangında 14 gün boyunca zorlu şartlar altında çalışarak yangını kontrol altına almayı başardı ve buradaki yangının da söndürülmesini sağladılar.
Muğla’nın Marmaris ilçesindeki yangına da 1 ilk müdahale Enver Yaman, Oğuzhan Cindoruk ve Erdinç Tümer oluşan 1 şoför ve 2 teknik eleman ekip ile desteğe gidildi.
Tüm ekipler yurdumuzda çıkan orman yangınlarında terinin son damlasına kadar son ateş sönene kadar mücadele etti ve sağ salim evlerine döndüler.

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?