logo

Yüzde 78..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Geçtiğimiz hafta Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Vezirköprü’deki 7. Olağan İlçe Kongresi yapıldı.
Demokratik teamüllere uygun olarak Genel Merkez tarafından belirlenecek isim ‘ilçe başkanı kim olacak?’ sorusunun cevabı beklendi ve Mehmet Kurt yeniden başkan seçildi(!)
Başarılar dilerim.
Vatandaş Gazetesi’nden takip ettiğim kadarıyla kongredeki konuşmacıların hemen hepsi, Vezirköprü’nün son seçimlerdeki iktidar partisine verdiği %78’lik oy oranı üzerine konuşmalarını yapmış.
Bu doğal olarak bir siyasi parti için önemli ve övünülmesi gereken bir başarı. Aynı sözleri muhalefet için söylemek ise mümkün değil.
İlçe Başkanı Mehmet Kurt’un konuşmasında değindiği üniversite sınavlarının Vezirköprü’de de yapılmaya başlaması, ilçede gerçekten o dönemin yakıcı sıkıntılarından biriydi. Çözülmesi ilçe adına gerçekten sevindirici oldu.
Daha sonraki sözlerine ise katılmak pek mümkün değil.
Barajlardan yapılan 50 bin hektarlık sulama alanının 120 bin hektara çıkarılması bir başarıdır. Bunda Sulama Birliği’nin yönetimindeki değişikliğin etkisi olduğu gibi, başına getirilen Salih Çiçek’in ve ekibinin başarılı çalışmasını da unutmamak gerek.
Ama Barajlardan yapılan sulamanın neden bu kadar gecikmeyle geldiğinin de anlatılması gerekir. Yaklaşık 20 yıllık bir iktidarın geçmişe göre iyi olduğunu iddia etmesi çok kabul edilebilir değil.
Hastane
Hastane konusu bu kadar gecikmeden ve üst üste yaşanan bu kadar olaydan sonra (ki en vahimi hatırlarsınız İCRA ile bazı malların sökülerek götürülmesi idi) açılsa bile Vezirköprü halkına müjde olarak sunulabilecek mi? Türkiye’de pandemi sırasında 45 günde hastane tamamlandığını düşünürsek Vezirköprü bu işte sınıfı geçmiş midir?
YOL
Değindiği konulardan bir başkası ise Havza-Vezirköprü yolu.
“İhalesi yapıldı, en kısa sürede yapımına başlanacak” demiş Başkan Kurt.
Bu ihale de aynı yol gibi uzadıkça uzadı.
İhale bitmediyse, aylardır sonuçlandırılamama sebebi nedir? Eğer ihale bittiyse neden yer teslimi yapılarak yapımına da başlanmıyor? Ne zaman başlanacak e Vezirköprü halkı bu çileden ne zaman kurtulacak? (Aynı yolun genişletilmesi ise bu Vezirköprü halkının ihtiyaçlarını karşılayacak mı?)
Bir de değinilmeyenler var.
Konuşmalar içinde değinilmeyen konular da var.
Küçük Sanayi, Besi Organize ve Organize Sanayi Bölgelerini, Huzurevini gelişmeler var dendiği için saymıyorum.
Ormanın içine dökülen bazı beton bina benzeri çirkinlikleri ile ortada kalan Kunduz Kamp Eğitim Merkezi gibi, FAKÜLTE beklentisi gibi konulardan da bahseden birileri olsaydı Vezirköprü adına daha sevindirici olurdu.

Share
330 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Elimizdeki Meydan yetmiyor!…

  17 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şehirlerde özellikle trafik açısından ama daha önemlisi, binaların sıkışıklığından kurtararak şehir merkezlerinin nefes almasını sağlayan alanlar olan kent meydanlarına Vezirköprü'de bir yenisinin daha eklenmesine bugün ihtiyaç var diyebiliriz. İlçede vatandaş özellikle yazın güzel havalarında farklı etkinlikleri bekleyen ve bunlara da katılım sağlayan yapısıyla yenilikler arayışında. Vezirköprü'de açık alanda yapılabilecek özellikle büyük etkinlikler için elimizdeki tek yer ise Cumhuriyet Meydanı. Vezirköprü'de 1980'li yıllardan bu yana...
 • İlişkilerde Kendimiz Olarak Kalabilmek

  13 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Kişiler arasında yaşamın en önemli konularından biri birbirimize uyum sağlamakken fazla uyum sağlama durumu; hayatımızı, üzerimize aldığımız bir rolü gerçekleştirerek geçirmemize neden olabilir. Bu rolü oynamak işlerin yolunda gitmesini sağlasa da olduğumuz hali sürekli olarak yok saymak kaygı depresyon gibi olumsuz durumları çoğaltır. Hayatımızın gerçekten bizim yaşadığımız hayat olmasını istediğimizde, bizi etkileyen düşünce ve duygularımızı değerlendirebilmemiz gerekir. Bu değerlendirmeyi yapan kişi şöyle der: Kendi duygu düşüncelerinin ne...
 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...