logo

Zeybek, Sulama ve Yol problemini Meclis’e taşıdı..

Zeybek, Sulama ve Yol problemini Meclis’e taşıdı..

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 2018 bütçe görüşmelerinde Vezirköprü Barajı’ndan sulanan alanda Çekalan, Tatarkale ve Güder’in bulunmadığını ve Vezirköprü-Havza yolunun bozuk ve yetersiz olduğunu gündeme getirdi.

Konuşmasında; “Türkiye’de sanayici, esnaf, memur, çiftçi, işçi, üretenler zor durumdadır. Esnaflar sosyal güvenlik kurumuna ödemek zorunda oldukları BAĞ-KUR primlerini ödeyemiyor. Tarım ve hayvancılık la uğraşanlar emeklerinin karşılığını alamıyor. Ürünler değerlerini bulamıyor. Tarım ve hayvancılık; Türkiye’nin milli davasıdır. Sorunlardan hükümet sorumludur.

Açıklanan büyüme rakamları hormonludur, gerçekçi değildir. 11,1 olarak açıklanan büyüme rakamları toplumun bütün kesimlerine olumlu yansımalıdır. Yoksulluk ve yolsuzluğun arttığı toplumlarda; Adaletsizlik ve Hukuksuzluk ta aynı oranda artmaktadır. Yoksulluğu, yolsuzluğu yenerek, üretimi artırarak insanlarımıza rahat bir yaşam sunmak hepimizin görevidir.” Diyen Samsun Milletvekili Kemal Zeybek:

-Havza- Vezirköprü arasındaki 25-30 km’lik yol bozuk ve yetersizdir. Bu yolda sıkça trafik kazaları yaşanmakta, maddi hasarlı kazaların yanında, ölümle sonuçlanan kazaların olduğunu görmekteyiz. Yolun güzergahının değiştirilmesi ve yapılması gerekiyor. Dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından bölgemizdeki sulama n-sorunlarının giderilmesini talep eden Zeybek:

-Vezirköprü Barajı’nın sulama hattının uzatılması ile mağduriyet yaşayan Çekalan, Tekkekıran ve Güder köylerinin sulama sıkıntısı ortadan kalkacaktır. Dedi.

Zeybek, bölgemizdeki sulama sorunlarının çözülebilmesi için gerekli incelemelerin yapılarak yatırım programlarına alınmasının bölgemizin öncelikli sorunlarından olduğunu kaydetti.

Share
765 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?