logo

100.Yıla Yağmur Engeli

100.Yıla Yağmur Engeli

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesini başlattığı tarih olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100.yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs programı Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Gençlik Spor Müdürü Mehmet Uyar tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Saygı duruşu ve Türk İşaret Dili Eğitmeni Yasemin Bayılan ve Müzik Öğretmeni Emre Coşkun yönetiminde gerçekleştirilen İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlama programı Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Süheyla Şeker’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Şeker; “Bugün bizler Türk gençliği olarak onun izinde ve yolunda yürümeye devam edeceğimize söz veriyoruz. Her ne şartta olursa olsun Gençliğe Hitabesi yolumuzu aydınlatacak ve muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızda akan kan olduğunu hatırlatacaktır. Biliyoruz ve tanıyoruz ki ona düşmanlar 19 Mayıs ruhuna düşmandır. Ona düşmanlar Türkiye Cumhuriyeti devletine düşmandır. Dahili ve harici düşmanlar ne yaparsa yapsınlar Türk gençliği atasının izinden sapmayacak, tarih biliminden çok yaşaması için elinden geleni yapacaktır. Ant Olsun, 19 Mayıs ruhu bugün 100 yaşında, kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın sonrasında okunan şiirlerle devam eden kutlama programı protokol tarafından 100.yıl etkinlikleri kapsamında dereceye giren öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, İlçe Müftüsü Ali Erbaş, İlçe Emniyet Müdürü Serhat Koray Yağcı, Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Çakmak, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve Kaymakam Kudret Kurnaz tarafından ödüllerin verilmesinin ardından yağan yağmur nedeniyle program son buldu.

Share
424 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?