logo

100.Yılda Siyasilerden Samsun Çıkarması

100.Yılda Siyasilerden Samsun Çıkarması

19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş mücadelesini başlattığı gün olan Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.yılında Samsun’a siyasetçilerin akın edeceği belirtiliyor.

Programında Değişiklik Olmazsa Erdoğan Geliyor

19 Mayıs’ın 100.yılı münasebetiyle Samsun’da düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında programında bir değişiklik olmaması durumunda Samsun’a gelmesi planlanan ilk isim Cumhurbaşkanı Erdoğan olacak.

Erdoğan’ın aksi bir durum söz konusu olmaması halinde Samsun’da düzenlenecek olan programı ise şu şekilde oluştu; Cumhurbaşkanı Erdoğan önce Pazar günü Saat: 14.00’de Samsun Port’daki Piri Reis Milli Mücadele gemisini karşılayacak. Ardından da illerden ve ülkelerinden getirecekleri toprakları ve Türk Bayrağını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edecekler.

Saat: 14.25’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki gençler halkın da katılımıyla Samsun Tütün İskelesine kadar yürüyecek ve burada Cumhurbaşkanı Erdoğan halka hitap edecek. Saat: 15.00’te düzenlenecek olan Solo Türk ve Türk Yıldızları gösterilerini, Erdoğan Tütün İskelesinde yer alan maket Bandırma Vapuru’ndan izleyecek.

Buradaki programın ardından Erdoğan Yaşar Doğu Spor Salonunda düzenlenecek olan Kültür ve Turizm Bakanlığı müzikalince düzenlenecek olan “Bitmeyen Yolculuk” adlı tiyatro gösterisini izleyecek.

Kılıçdardoğlu, Akşener, İmamoğlu ve Yavaş’da Geliyor

19 Mayıs’ın 100.yılı etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Samsun’a gelecek olan diğer siyasi isimlerden ilki Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kııçdaroğlu olurken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de 100.yıl etkinlikleri kapsamında Samsun’a geleceği belirtildi.

Liderlerin yanı sıra Samsun’a gelecek olan diğer isimler ise Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve millet ittifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olacak. Samsun’a gelişiyle ilgili olarak kısa bir açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu; “Ben de sizleri Samsun’da karşılayacağım.” İfadelerine yer verdi.

Share
153 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?