logo

12 Mart’ta başlatılan 1 Pil 1 Şeker kampanyasında 300 Kilo Atık Pil Toplandı

12 Mart’ta başlatılan 1 Pil 1 Şeker kampanyasında 300 Kilo Atık Pil  Toplandı

Mehmetpaşa İlkokulu tarafından E-Twınnıng projesi kapsamında 12 Mart’ta başlatılan “1 Pil 1 Şeker” projesi kapsamında toplam 300 kilogram atık pil toplandı.
Vezirköprü’den 8 ve Çarşamba’dan 1 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen “1 pil, 1 şeker” projesi kapsamında bugüne kadar toplam 300 kilogram atık pil doğadan kurtarılırken, etkinliğinin devam edeceği öğrenildi.
Okullar başta olmak üzere dağıtılan pil toplama kutularının duracağı, yıl içerisinde de proje kapsamında atık pil toplanmasına devam edileceği öğrenildi.
Projenin paydaşları ile yaptığımız görüşmede; “Şekerin çocuklar için zararlı olduğunu anlattık. Tabii çalıştığımız yaş grubu yaptığı işin karşılığını hemen almak istediğinden küçük şekerler vererek projeye motive etmeye çalıştık.
1 öğretmen Antalya’dan görev aldı. TAP Derneği ile görüştük. Atık pillerin zararı ile ilgili Öğretmenlere ve öğrencilere sunum yapıldı. Projemiz 15 Haziran itibariyle sona erdi Ancak atık pilleri toplamaya devam ediyoruz. Tap derneğinden projede görevli öğretmenlere katılım belgesi verildi.” İfadelerine yer verildi.

Atık pillerin çevreye zarar vermemesi için toplayanların kendilerinin de TAP Derneği’ne ücretsiz kargo ile gönderebilecekleri de ayrıca ifade edildi.
Toplanan piller için emeği geçenlere ise sertifika verildi.

Share
30 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?