logo

19 Mayıs 100. Yıl’da Spor Şöleni

19 Mayıs 100. Yıl’da  Spor Şöleni

Vezirköprü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından İlçe Müdürlüğünde 19 Mayıs Günü yağış nedeniyle yapılamayan Spor etkinlikleri 100. Yıla yakışır şekilde yapıldı.

Kurum idari amirlerinin, ailelerin, sporcuların ve gençlerin katılım sağladığı gösterilerde; Jimnastik, Boks, Taekwando, Okçuluk ve Güreş branşları yer alırken sporcular izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Açılış konuşmasını Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar gerçekleştirdi.

Uyar; “Heyecan içerisinde hazırladıkları gösterileriyle sporu tüm kesimlere sevdirmek yolunda gayret sarfeden kıymetli sporcularımızı ve antrenörleri tebrik ediyorum. Biz her 19 Mayıs gününde tarihin anlam ve manasına odaklanırken nice 100. Yıllara köprü görevi görüyoruz.

Ülkemizin İstiklali ve istikbali konusunda yaşadığı coğrafyasının ana hatlarını bilen ve zinde vücut, zinde akıl, zinde ruh ile yüzyıllar sonrasına ülkesini daha ileriye götürecek olan gençlerimiz sporcu ahlakıyla kuşanıp vatanı için her an teyakkuzda beklemektedir.

100. Yılını kutladığımız 19 Mayıs ruhunu yüreğinde yaşatan, gerektiğinde ise sağına ve soluna bakmadan ileriye adım atan bir gençliğin yüz yıl önceki ruhu bugün yaşatıyor olması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.

Şunu söylemek isterim ki hem spor hem de şuurlu bir gençlik noktasında her geçen yıl daha güçlü ve iradesi yüksek bir cesaretle ilerliyoruz. Bizlere milli mücadelenin ruhuyla ışık olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmet yâd ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Seyir zevki yüksek coşkulu gösterilerin ardından program, sporcuların antrenörleri ve aileleriyle toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Share
191 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?