logo

2.Noter Onay Aşamasında… Vezirköprü’ye 2.Noter ne zaman gelecek?

2.Noter Onay Aşamasında…  Vezirköprü’ye 2.Noter ne zaman gelecek?

Temmuz ayında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün imzaladığı kararname ile yeni noterlik kurulan yerlerden birinin de Vezirköprü olacağı kaydedilmişti.
Vezirköprü’de daha önce de dile getirilen noterlik işlemlerindeki aksama nedeniyle ikinci noter açılması, Vezirköprü’de işlem sayısından dolayı yapılamamaktaydı.
İşlem sayısının artması nedeniyle yeniden gözden geçirilen yerlerden biri olduğu öğrenilen Vezirköprü’de ikinci noterin 2021 yılda faaliyete geçeceği belirtilmişti.

AK Parti Vezirköprü ilçe Başkanı Mehmet Kurt’tan edindiğimiz bilgiye göre Vezirköprü’ye kurulacak olan 2.Noter’in onay aşamasında olduğu, onayı geldiği takdirde de çalışmalara başlanarak 2021 yılı içerisinde 2.Noter’in de faaliyete başlayacağı öğrenildi.
Peki nereye kurulacak?
İlk kurulduğunda Çamlık yolu üzerinde hizmet vermeye başlayan ve ardından Vabartum AVM binasına taşındıktan sonra Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Kanyon Aile Sağlığı Merkezi karşısına taşınarak bir süredir burada hizmet veren Vezirköprü Noterliği’nin gerek işlem hacminin yüksek olması gerekse alanının dar olması nedeniyle yeni kurulması planlanan noterlik için nereye kurulacağının henüz netleşmediği öğrenildi.
Önerimiz
İşlem hacmi de göz önünde bulundurularak mevcut sanayi bölgesinin yakınında yoğun bir şekilde bulunan galerici esnafının yükünün azaltılması amacıyla galericiler sitesi tamamlanana kadar bu alanda bir yerde hizmet vermeye başlaması daha uygun olmaz mı? Ya da vatandaşların önemli kısmının kullandığı ve merkezde bulunan mevcut Belediye binası çevresi değerlendirilemez mi?
Bu alanın tamamlanmasının ardından ise galericilerle birlikte noterliğin de bu yeni alana taşınması mevcut noterliğin iş yükünü hafifletecektir.

Share
47 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?