logo

2 yıla kadar bitirilmesi planlanan BESİ Organize’nin Müteşebbis Heyeti oluştu.

2 yıla kadar bitirilmesi planlanan BESİ Organize’nin Müteşebbis Heyeti oluştu.

İlçemizde BESİ Organize olarak bilinen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi için müteşebbis heyetin kurulduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; 15 paydan oluşacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti geçtiğimiz hafta Samsun Valiliği’nde yapılan toplantıyla oluşturuldu.
Müteşebbis Heyette; Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi, Samsun Ticaret Odası, Samsun Ticaret Borsası, Vezirköprü Esnaf Odası ve Vezirköprü Ziraat Odası yer aldı.
Yapılan toplantıdan sonra resmileştiği belirtilen Tarıma Dayalı İhtisas Organize Bölgesi’nin etüd ve proje çalışmalarının başlayacağı belirtilirken, Tarım Bakanlığı’nın onay verdiği OSB’de hızla çalışmaların tamamlanarak en geç 2 yıl içinde tamamlanmasına çalışılacağı gelen bilgiler arasında.
Edindiğimiz bilgiye göre; Valilk 2 pay, Samsun Büyükşehir belediyesi 5 pay, Vezirköprü Belediyesi 2 pay, Samsun Ticaret Odası 2 pay, Samsun Ticaret Borsası 2 pay, Vezirköprü Esnaf Odası ve Vezirköprü Ziraat Odası 1 pay olmak üzere toplanması gereken 15 pay toplanarak müteşebbis heyet oluşturuldu.
852 dönüm üzerine kurulması planlanan Besi OSB’nin 724 dönümü Doyran Mahallesi 96 dönümü ise Kızılcaören Mahallesi’nde bulunan mera arazilerinin birleştirilmesinden oluşuyor.
Bu güne kadar, 116 kişinin müracaatta bulunduğu ve toplamda 18 bin 50 hayvan için başvuru yapıldığı öğrenildi.
BESİ OSB’de 15 bin 500 hayvan kapasitesi olacak. Ayrıca, Biyogaz tesisi, entegre tesisi, hayvan hastanesi, tanıtım ofisi ve konferans salonu gibi başka tesdislerin de yer alacak.

Share
54 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

#

2 yıla kadar bitirilmesi planlanan BESİ Organize’nin Müteşebbis Heyeti oluştu.” için 1 yorum

  1. Şevket kiren : diyor ki:

    Çok güzel bir girişim inşaallah sonuçlanır