logo

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü  Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
24 Kasım Pazar günü Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler Salı günü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programla devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Filiz Er’in konuşmasıyla devam etti.
Er; “Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğuna inanan biriyim. Kalemle, kitapla, fikirle, insan psikolojisiyle öğretmenlik içli dışlı bir meslektir. Biz öğretmenler olarak bu işin mutfağındayız. Öğretmenlik mesleği gönül bağı kurmaya bence en müsait meslek. Öğretmenlik bir hoşgörü mesleğidir.” Dedi.

Öğretmen Filiz Er’in konuşmasının ardından ise Emekli öğretmenler adına yapılan konuşmayı Arslan Ağca gerçekleştirdi. Ağca; “Bu yıl sonlandırmış olduğum 40 yıllık meslek hayatıma 1980 darbesi nedeniyle gecikmeli olarak Giresun’un Görele ilçesi Karınca köyünde başladım. Biz sadece öğretmen değil, aynı zamanda birer çiftçi ve esnafız, şekil veriyoruz. Ne mutlu ki böylesine kutsal bir vazife içinde yıllarımı harcadım.”şeklinde konuştu.
Programın son konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan ise; “Bu kutsal Peygamber mesleğini elbette ki bir gün veya bir programla anmak, onun önemini anlatmamız açısından yeterli olmayacaktır. Ancak, birlik ve beraberliği sağlama, sorunlarımızı konuşma ve çözüm yolları arama, en önemlisi de öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında toplumun bilinçli ve duyarlı bir hale gelmesini sağlama ve kamuoyu oluşturma açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan, her 24 Kasım biz öğretmenler için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.
Bilgeliğin, gelecek nesillere ufukları açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, çağdaşlığın, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevmenin, saymanın kısaca öğrenmenin, öğretmenin, geçmişin ve geleceğin imzasıdır öğretmen.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmalar sonrasında öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili olarak şiir okunması ve Öğret Öğretmenim adlı gösteriyle süren etkinlik benim adım öğretmen işaret dili gösterisi ile son buldu.
Program sonunda emekli olan öğretmenlere protokol tarafından belge takdimi ve çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle program son buldu.

Share
149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?