logo

4 yıldır yapılması beklenen İlçe Tarım Müdürlüğü Binası Ne Oldu?

4 yıldır yapılması beklenen İlçe Tarım Müdürlüğü Binası Ne Oldu?

İlçemizin önemli gelir kaynaklarından olan tarım ve hayvancılık konusunda çiftçilerin sürekli hizmet aldığı Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü, tam 4 yıldır kendi binasına taşınmayı bekliyor.

1970 yılında yapılarak, 2013 yılında çürük raporu verilmesine rağmen kullanılan ve 2017 yılında belediye tarafından yapılan asfaltlama çalışması sırasında ağır zarar gören Vezirköprü İlçe Tarım Müdürlüğü binası, dönemin Kaymakamı Yunus Emre Altıner’in talimatıyla boşaltılmıştı.
Boşaltılmasının ardından geçici olarak önce Hükümet Konağı binasında bir odada ardından da SGK eski binasında hizmet vermeyi sürdüren İlçe Tarım Müdürlüğü, eski binasının yakınında bulunan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Karakayalar’a ait binaya taşınmıştı.

Yaklaşık iki yıldır bu binada hizmet vermekte olan İlçe Tarım Müdürlüğü’nün kendi binasına ne zaman taşınacağı ise belirsizliğini koruyor.

Bina şu an için yeterli gibi görünse de belli dönemlerde artan iş gücüne yeterli derecede cevap verememekte. Bu da özellikle salgın döneminde hem burada görev yapan personele hem de yoğunlaştığı dönemlerde buradan hizmet alan vatandaşlara da sorun olmakta.
Konuyla ilgili olarak 2018 yılında AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt tarafından “Risk taşıdığı için tahliye edilen binamızın yeniden yapılması için çalışmalarımıza başlamıştık. Milletvekilimiz Hasan Basri Kurt bu iş için büyük çaba gösteriyordu.
Sonunda binanın yeniden yapılması için 1,5 milyon liralık ödenek ayrılarak 2018 yılı yatırım programına kondu. Bu yıl içerisinde eski bina yıkılarak yeni bina yapımına başlanacak. İlçemize hayırlı olsun.” İfadelerine yer vermişti.

Ancak aradan 4 yıl geçmesine ve ödenek ayrılmasına rağmen sadece eski binasının yıkılarak boşaltılması ile kalan alanda herhangi bir çalışmanın yapılmaması “İlçe Tarım Müdürlüğü Binası Ne Oldu?” sorusunu yeniden akıllara getirdi.

Share
44 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?