logo

61.Yıldönümümüz’de Dostlarla…

61.Yıldönümümüz’de  Dostlarla…

Bin bir zorluklarla Kurucusu Vefai Teker önderliğinde 19 Ocak 1959 yılında kurulmuş ve kendini bugüne kadar yenileyerek yayın hayatına devam eden VATANDAŞ Gazetesi’nin 61.yaşına girmesiyle birlikte gazetemizi kutlamalarıyla onurlandıran herkese teşekkür ediyoruz.
VATANDAŞ Gazetesi’nin yaş dönümünü ilk kutlayan yıllardır dostluğu ile yanımızda olan Eraslan Akyol oldu. Eli hiç boş gelmeyen Akyol, yine pastasıyla yeni yaşımızı kutladı. Vezirköprü’nün Hafız’ı Hüseyin Şengül ve Hurşit Ünal da ayı gün kutlama için gazetemize gelenlerdi.

Yaklaşık 25 yıldır bir gelenek haline getirdikleri Ziya Akbaş ve Hacımet Yılmaz’ın 19 Ocak yemeği, hem sıcak sohbetleri hem de sıkı VATANDAŞ’cı olarak yanımızda olmaları ayır bir güzellik katıyor.
Çiçek Bahçesi
VEPAŞ Mağazası Sahibi Şükrü Yiğit (başta gazeteciliğin duayen ismi Vefai Teker’i bu vesile ile bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bu bayrağı aynı heyecanla dalgalandıran çok değerli Göktan Teker abimize başarılı çalışmalarının devamını diliyorum), Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem, Şenel Ailesi, Mitra Mimarlık & Mühendislik sahibi Atıl Berk Şenel, Denizbank Vezirköprü Şube Müdürlüğü, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, Şaban Şen (Vatandaş Gazetesi’nin yayın hayatına başladığı günden bu yana geçen 60 yıllık sürede birçok önemli haberi ilçemize birinci ağızdan vermiştir. Vatandaş Gazetesinin halkımıza yaptıı katkılar çok önemlidir. 60 yıl önce dürüst tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı ile yola çıkan Vatandaş Gazetemizi tebrik ediyor Vefai Teker amcamızı rahmet ve şükranla anıyorum. Başta Göktan Teker ve İhsan Cömert olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımızı kutluyorum) çiçekleriyle gazetemizi adeta bir bahçeye çeviren dostlarımız oldu.


ZİYARETLER
Yılardır bizi yalnız bırakmayan Bahaiddin Dinler, değerli dostumuz Fikret Noyan, ailemizden biri olan Hasan Kocabaş, rahmetli Necdet Şenel amcamızın sıcaklığını bizlere sürekli hissettiren Şenel Ailesi adına Nebahat, Sebahat ve Sami Şenel, ayrı bir yeri olan Cömert Sigorta acentesi Nuri Cömert, ilçede siyasetten uzak durağım dese de ayrılamayan Dursun Akça, kadim dostumuz Ali Sezgin, her zaman ufuk açan Talip Karaca’nın sohbeti, çiçeğinden sonra bizzat ziyaretimize gelerek güzel sohbetiyle de bizi sevindiren Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem, Vatandaş ailesinin bir ferdi gibi olan Mustafa Önal’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Eğitim Bir Sen Vezirköprü Temsilciliği Başkan Hasan Dursun ve Yönetim Kurulu üyeleri de gazetemizi de ziyaret ederek eğitim üzerine güzel bir sohbet imkanı verdiler.


UZAKTAKİLER
Uzakta da olsalar bu günümüzü unutmayan “Vatandaş’ın 60ıncı yaş gününü kutlar, hizmet yolundaki başarılı çalışmalarının devamı dileğiyle tüm yazı ailesine selam ve sevgilerimi sunarım” diyen Vezirköprü eski Kaymakamı emekli vali Cengiz Bulut, her zaman sıcak sesiyle kendisini özlediğimizi hatırladığımız ‘Abuma Mektuplar’la Vezirköprü kültürü için unutulmaz bir imza bırakmış olan öğretmen Lütfi Dinçer’e, telefonunda bizi gerçekten onurlandıran sözleriyle Yunis Kuzu’ya, yine baba dostu Hayrettin İvgin’e, yıllardır bu günümüze ortak olan Bafra’dan değerli okuyucumuz Halil İnce’ye, Zafer Şenel’e ve vatan savunmasında şimdiki durağı İstanbul olan Uğur Arslan’a teşekkür ediyoruz.
Ayrıca sosyal medya üzerinden de yeni yaşımızda bizleri yalnız bırakmayan, Hasan Bezirgan, Seyit Korol’a Sadık Akay, Yıldıray Çelik, Mustafa Gökmen, Adem Sağdıç, İsmet Şişli, Adnan Karakulaç, Veyis Ermiş, Mehmet Yırtıcı, Faruk Koç, Ömer Faruk İgci, Arif Genç, Hadi Gencer, Yakup İba, Metin Cermen, İbrahim Halil Akyürek, Mehmet Halis Baran, Muammer Sezer, Burhan Şirinel, Ercan Suat, Rasim Delioğlu, Suat İğci, İhsan Çınar, Nuri Dönmezer, Atınç Şekerdil, Nurcihan Sevinç Palamut, Nejdet Doğu, Hikmet Abacı, Hüseyin Şirin, Orhan Şirinel, Musa Bolat, Halil Özgönen, Hakkı Çekiç, Turgay Özaysoy, Hasan Topbulut, Hasan Şirin, Cüneyit Karataş, Rafet Kayalıoğlu, Dursun Dedeoğlu, Ahmet Kara, Saim Gönenç, Ahmet Şık, Ali Uyanıker, Ercan Hacıoğlu, Ali Şener, Yetgin Şahin, Yıldız Altınel’e de bu günümüzde varlıklarını hissettirdikleri için çok teşekkür ediyoruz.
Bu sosyal medya mesajlarından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz;
Musa Bolat: önce Vatandaş Gazetesi kurucusu rahmetli Vefai abiye Allah rahmet eylesin mekânları cennet olsun. Vatandaş Gazetesi’nin 60. yılı kutlu olsun. Ben ve Vatandaş Gazetesi beraber yaşlanıyoruz
Mustafa Atıcı: Nice 60 yıllara…

Tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Share
1237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?