logo

7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası nedeniyle Sürücülere Bilgilendirme Yapıldı

7-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası nedeniyle Sürücülere Bilgilendirme Yapıldı

İlçemizde geçtiğimiz Cumartesi günü 7 – 13 Mart Karayolu Trafik Haftası olması münasebetiyle İlçe Jandarma Trafik ekiğleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri ve oda başkanlarının katılımıyla sürücülere bilgilendirme yapıldı.

İlçemizde geçtiğimiz Cumartesi günü 7 – 13 Mart Karayolu Trafik Haftası olması münasebetiyle İlçe Jandarma Trafik ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri ve oda başkanlarının katılımıyla sürücülere bilgilendirme yapıldı.
İlçemiz Çamlık yolu üzerinde Zeki Cevher İlkokulu’nun da bulunduğu caddede Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timlerince katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

“Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosu ile yapılan uygulama kapsamında sürücü ve yolculara trafik güvenliği konularında el ilanları dağıtılırken, kampanya kapsamında; trafikte emniyet kemeri kullanımının teşvik edilmesine yönelik kullanılan “Bi Hareketine Bakar Hayat”, “Kemerinle Yol Ver Hayata”, “Kemerim Hep Aklımda Annem Hep Yanımda” ve trafikte yaya önceliği konusunda “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” ve “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” başlıkları hakkında sürücülere kısaca bilgilendirmeler yapıldı.

Uygulamanın Türkiye genelinde ortaklaşa yapıldığı ifade edilirken programa Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Rıdvan Koç, İlçe Trafik Tescil ve Büro Amiri Ertuğrul Şimşek, Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Adem Başar, Vezirköprü Dolmuş ve Taksiciler Kooperatif Başkanı Serdar Ataman, polis ve jandarma trafik ekipleri katıldı.

Share
11 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?