logo

79. YILINDA ÖZLEMLE ANIYORUZ

79. YILINDA ÖZLEMLE ANIYORUZ

ATA aramızdan ayrılışının 79. Yılında anıldı..

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümü bir dizi etkinlikle anıldı.

Cuma günü gerçekleştirilen etkinlikler Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra buradaki tören sona erdi.

Saat 10.00’da Belediye Kültür Merkezi’nde devam eden etkinliklerde açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan yaptı. Arslan:

– Bizler burada ağlamak için değil, Onun yaptıkları ile yaşatmak için toplanmış bulunuyoruz. Atamızın bize ve ülkesine yaptıklarına bakarak kendimizi teselli ediyor ve ona olan bağlılığımızı sunuyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor ve hepinize saygılar sunuyorum. Dedi.

Hatice Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi öğrencisi Furkan Şahin ‘Gidiyor’, Berra Karataş ise Atatürk isimli şiirleri okudular.

Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan video gösterisinden sonra oratoryo gösterisi sunuldu. Tuğçe Çelenk yönetiminde hazırlanan Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik korosu sahne aldı.

10 Kasım Etkinlikleri kapsamında hazırlanan resim, şiir ve kompozisyon alanlarındaki yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Resim kategorisinde 1. olan Zeki Cevher İlkokulu öğrencisi Aybüke Yahyaoğlu, Şiir kategorisi birincisi Beşpınar Ortaokulu öğrencisi Fatih Çelen, kompozisyon kategorisinde birinci olan Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Rabia Kaya’ya ödüllerini İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner verdi.

Resim kategorisinde 2. olan Narlısaray İlkokulu öğrencisi Ömer Faruk Demir, Şiir kategorisi ikincisi Tepeören Ortaokulu öğrencisi Faruk Seven, kompozisyon kategorisinde ikinci olan Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi öğrencilerinden Gamze Çelik’e ödüllerini İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis verdi.

Resim kategorisinde 3. olan Mehmet Paşa İlkokulu öğrencisi Yiğitcan Durmuş, Şiir kategorisi üçüncüsü İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Kübra Kavaklı, kompozisyon kategorisinde üçüncü olan Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sevginur Öncel’e ödüllerini İlçe Cumhuriyet Başsavcı Vekili Semih Kır verdi.

Share
962 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?