logo

900 nüfuslu Yağcı Mahallesi’nde görülen Koronavirüs Vakaları Nedeniyle 3 Ev Karantinaya Alındı Yağcı’da koronavirüs alarmı..

900 nüfuslu Yağcı Mahallesi’nde görülen Koronavirüs Vakaları Nedeniyle 3 Ev Karantinaya Alındı Yağcı’da koronavirüs alarmı..

Yağcı Mahallesi’nde görülen koronavirüsün yeni tip olma ihtimali vatandaşı korkuttu. Pazar günü giriş çıkışları kapatılan Yağcı Köyü’nde köyün tamamına test yapıldı. 3 ev karantinaya alındı; yeni tip virüs olmadığı belirtildi.

İlçemizin Yağcı Mahallesi’nde Pazar günü görülen Koronavirüs vakası nedeniyle 3 ev karantinaya alındı.

Köy halkının ifadesine göre; Samsun’da başka bir hastalıktan yatan ve taburcu olarak evine dönen bir hastayı ziyarete gidenler tarafından köye yayılan koronavirüsün yeni tip koronavirüs olabileceği iddia edilse de, yapılan testler sonucu böyle bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

İlçemizin yaklaşık 900 nüfusunun ve 125 hanesinin bulunduğu Yağcı Mahallesi’nde Pazar günü rastlanan koronavirüs nedeniyle köye giriş ve çıkışlar saat: 09.00’dan 17.00’ye kadar kapatılmıştı.

Edinilen bilgiye göre; İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce, önlem amacıyla Yağcı genelinde test yapıldığı, yapılan testlerde 3 evde rastlanan Koronavirüs nedeniyle bu evlerin karantinaya alındığı köye giriş çıkışların ise yeniden açıldığı öğrenildi.

Pazar günü Yağcı’ya 7 ekiple taramaya gidildiği ve gün içerisinde tüm işlemlerin tamamlandığı belirtiliyor.

Ekipler çalışmayı sürdürüyor.
Vezirköprü’de sahada 25 sağlık personelinin covid nedeniyle tarama yaptığı, ekiplere 13 imam ve 15 şoförün yardımcı olduğu kaydedildi.

Ayrıca korona virüs için aşılama çalışmalarının sürdüğü, 85 yaş üzerindekilerin de aşılanmalarının tamamlandığı belirtilirken, diğer vatandaşlarımızın 182’yi arayarak ya da aile hekimlerine bildirerek aşı için sıra alabilecekleri kaydedildi.

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?