logo

900 öğrencili Vezirköprü Lisesine yeni atanan müdür istifa etti. Tek muavin çiçekçi de önümüzdeki günlerde ilçemizden ayrılıyor. Lise de Yönetici Buhranı Buzdolabında Donmadı 7 Kasım 1971 Pazar

900 öğrencili Vezirköprü Lisesine yeni atanan müdür istifa etti.  Tek muavin çiçekçi de önümüzdeki günlerde ilçemizden ayrılıyor. Lise de Yönetici Buhranı Buzdolabında Donmadı 7 Kasım 1971 Pazar

Vezirköprü Lisesi müdürü Enver Günçavdı’nın Bafra’ya atanması üzerine Vezirköprü Lisesine tayin edilen Balıkesir Muharrem Hasbi Lisesi müdürü Hüseyin Sadi Arabacıoğlu yeni görevine gelmeyerek istifa etmiştir.
H. S. Arabacıoğlu’ya Vezirköprü lisesinden açılan telefon üzerine istifası öğrenilmiştir.
Vezirköprü Lisesinin tek müdür muavini Mustafa Çiçekçi de Sandıklıya atandığından bine yakın öğrencisi ile Vezirköprü Lisesi yöneticisiz kalmıştır. Çiçekçi de önümüzdeki günler de İlçemizden ayrılacaktır.
Lisenin bu hali İlçede (Lise buhranı buzdolabında İyice dondu) esprisi ile karşılanmaktadır.

Susuz Köyünde Çıkan Yangın 5 Aileyi Evsiz Bıraktı
İlçemizin büyük fakat çok fakir köylerinden Susuz köyünde çıkan yangın beş aileyi tamamen evsiz bırakmıştır. Bu arada kaybolan bir çocuğun da yanarak öldüğünden korkulmuşa da, Ali isimli çocuk orada sağ salim bulunmuştur.
Yangın haberi alınır alınmaz ilçeden kaymakam Adil Yazar, orman işletme müdürü Fethi Gürsoy jandarma kumandan vekili gece saat 10 da derhal köye giderek, Susuz da 0,4’e kadar gerekli incelemeler yapmışlardır.
Öğrenildiğine göre: esasen çok fakir olan köyün beş ailesini evsiz bırakan yangın, Kazım Günay isimli şahsın kurumlu bacasından çıkmış, esasen tamamen ahşap ve çamdan olan evleri birden bire sarmıştır.
İncirlik mahallesindeki yangın, beş ailenin evlerinin tüm varlığı olarak nitelenen 60-70 bin liralık zarara yol açmasına rağmen can kaybına sebep olmamıştır.
Plancılar Vezirköprü’de
Devlet planlama teşkilatınca kalkınmada pilot bölge olarak seçilen Samsun’a gönderilen üç planlama uzmanı, geçtiğimiz hafta Vezirköprü’ye gelmişlerdir.
Planlama uzmanları, Vezirköprü’yü Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu üyelerince ilçemize davet edilmişlerse de, Vezirköprü gibi koca bir ilçenin kalkınma gayretine ayak uydurmaktan uzak ve durumunu kavrayamayan yöneticiler, plancıların gelişini gerek derneğe, gerekse basına haber vermek lüzumunu hissetmemişlerdir.
Böylece konuk plancılar, davet sahibi Vezirköprülüler tarafından karşılanamamışlardır.
Halkahavli Köyünde Bir Adam İntihar Etti
Öğrendiğimize göre ilçemizin Halkahavli köyünde M.P. isimli bir adam asılı olarak bulunmuştur.
M.A.G. isimli birinin tecavüzünden mağber olarak kendini astığı iddia olunduğundan sanık G. yakalanarak tutuklanmıştır.
Köpek Yüzünden Bir Adam Öldürüldü
İddialara göre: İlçemizin Çaltu köyünde köpek yüzünden çıkan kavgada H.Ç., K.K.’ı tabancasıyla vurarak öldürmüştür.
Vezirköprü Müftüsü Bafra’ya Atandı
Öğrendiğimize göre Vezirköprü Müftüsü Kasım Akçay, Bafra ilçesine atanmıştır.
Müftünün tayin evrakları Samsun Müftülüğü’ne ve ilçemiz kaymakamlığına gelmiştir.
Belediye Meclisi Müteahhit Üyelere Ait Toplantı Yaptı
Vezirköprü Belediyesi nihayet (müteahhit belediye üyeleri) konusuna eğilmiş C.H.P. grup üyeleri ile A.P.’li bir kısım üyeler, Vezirköprü’nün hakkını savunmak için önerge vermişlerdir.
Diğer taraftan vatandaşların bu konuyla ilgili şikâyetleri üzerine Samsun’dan gelen müfettiş birinin müteahhitliği üzerinde durmuş bu şahsa henüz para ödenmediği için yapacak işlem (!) bulamamıştır.
Almanya’daki Kardeşinin Karısıyla İlişki Kurmuş
İlçemiz Jandarması Beşpınar A. E. isimli şahsı Almanya’da bulunan ağabeyinin karısıyla zina yapmak suçundan tutuklamıştır.
18 yaşındaki genç kadın E. verdiği ifadede:
Kocam yılbaşlarında Almanya’dan gelir. 20 gün kalır gider. Ancak bizim A. ile cinsel ilişkimiz olmamıştır.
Bir kardeş gibi benimle ilgileniyordu demiştir. Sanıklar adliyeye verilmişlerdir.

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?